Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar Nedir?

oğrenciye-kredi-karti-veren-banka            Merhaba arkadaşlar. Hatta merhaba öğrenci arkadaşlar. Yazımıza hoş geldiniz. Sizin için bir çözüm üretmek istiyoruz ve oldukça çok sorulan ve merak edilen bir konuya değineceğiz. Sorumuz ise şu, öğrenciye kredi kartı veren bankalar var mı? Günümüzde öğrenciye kredi kartı veren bankalar bir hayli fazladır. Bunun en büyük sebebi, bankaların üniversite öğrencilerini büyük potansiyele sahip müşteri grubunda görmelerinden kaynaklanmaktadır.  Yani öğrenciler alışveriş yapmayı sever, kredi kartı ile ödeme yöntemini çok sık kullanır ve düzenli ödemeler yaptığı taktirde bankaların vazgeçilmez müşterileri arasındadır. Kredi kartı sağlayan bankalar öğrencilerin arkasındaki aile ve burs desteğine güvenirler ve bu sayede kampanyalar ve limitler de bu oranlarda belirlenir. Çoğu bankanın ilk etapta 300 TL limit vermesinin sebebi de arkalarında olan burs desteği olmaktadır genellikle. Olaya üniversite öğrencilerinin tarafından bakacak olursak, her öğrenci eğitim hayatının bir kısmında para konusunda sorun yaşayabilir hatta çoğu zaman nakit paraya ihtiyaç duyabilir. Kredi ihtiyacının karşılanması için bir çok alternatif olsa da öğrenciler sabit bir gelir elde etmedikleri için birçok imkandan faydalanamazlar (ki bu da çoğu zaman öğrencileri sabit gelirli işlerde çalışmaya iter). Üniversite öğrencileri para ihtiyaçlarını karşılamak için kredi kartına ihtiyaç duyabilir. Keza taksitli nakit avans en çok tercih edilen kredi çeşididir. Hem öğrencilerin, hem mağazaların, hem de bankaların işine gelir bu yüzden. Hal böyle olunca bankalar öğrencilere her fırsatta kredi kartı vermeyi amaçlarken öğrenciler ise bu tekliflere oldukça sıcak bakar (çünkü oldukça işine yarayacak bir işlem ve tercih olacaktır kredi kartı). Öğrencilere kredi kartı veren çok sayıda banka var, peki hangisini tercih edeceğiz? Bu konuyu nasıl belirleriz? Neler yapabiliriz konuyu belirlerken? Gelin hep birlikte üzerinde düşünelim. Bu yazıda bankaların üniversite öğrencilerine sağlamış oldukları kredi kartlarını tüm yönleriyle ele alacağız. Bu kartların avantajları, limitleri, faiz oranları, yıllık aidatları gibi daha birçok konu yine yazımızın devamında sizleri bekliyor olacak arkadaşlar.

İşte Üniversiteli Kredi Kartı

            İş bankası tarafından sunulan İşte Üniversiteli kredi kartı, öğrencilere oldukça cazip gelmektedir. Zira hem banka sayısı, hem şube sayısı, hem de ATM sayısı ülkemizde Ziraat Bankasından sonra ki en çok sayıdır ve bu yüzden çok tercih edilir. İş Bankası’nın üniversite öğrencilerinin kullanımına sunduğu kredi kartı olan bu kart, gayet uygun çözümler ile çıkar karşımıza.

 

Bu karttan aynı zamanda 18 yaş ve üstü lisans üstü eğitimi gören öğrenciler de faydalanabilir. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; İste Üniversiteli’nin 3 değişik versiyonu bulunmaktadır. Bunlar Temaslı Visa, Temassız Visa ve Aidatsız İste Üniversiteli’dir. Temaslı Visa’nın 25 tl, Temassız Visa’nın ise 20 tl senelik kullanım ücreti vardır. Ama tabi fiyatlar sürekli değiştiği için, bu konuyu net olarak kontrol etmekte fayda görmekteyiz. Bu yüzden ilginize göre tercih yapmadan evvel takip etmenizde fayda var.

  • Ziraat Bankası tarafından sunulan kart,
  • Yapı kredi bankası tarafından sunulan kredi kartı,
  • Finansbank tarafından sunulan kart,
  • Garanti bankası tarafından sunulan kredi kartı,
  • Akbank tarafından öğrenciler için sunulan kredi kartı,
  • TEB Bankasının Üniversiteli öğrenciler için sunduğu genç kart,
  • HSBC bankasının sunduğu kart,
  • Yapı kredi play kart,
  • Finansbank Go kart,
  • Vakıf Bank Like kart,

En çok öğrencilere hizmet sunan bankalar arasında yer almaktadır. Tercihinize ve ihtiyacınıza göre birini seçebilrisiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.