Pazar, Ağustos 1, 2021
Ana Sayfa Genel Sıcak Havalarda Para Kazandıracak 7 İş Fikri

Sıcak Havalarda Para Kazandıracak 7 İş Fikri

Herkes hızlı ve kolay para kazanmak ister. Ancak söz konusu hızlı ve kolay para kazanmak olduğunda zeka devreye girer. Zamanın ihtiyaçlarını kolay tespit etmek ve bu tespitleri zamanında devreye sokabilmek için hızlı düşünmek, yerinde karar almak gerekir. Mevsimsel etkenler para kazanmak için sektörelleşme olgusunun en önemli faktörüdür. Sıcak havalarda ya da soğuk havalarda yapılacak iş fikirleri aslında mevsimlik işlerin temelini oluşturur. Ancak insanların bu iki mevsim arasındaki ihtiyaç farklılıkları ticari zeka ile buluştuğunda ortaya yüksek getiriler çıkabilir. Örneğin insanların kışın bereye ne kadar ihtiyacı var ise yazın da soğuk içeceğe o kadar ihtiyacı vardır.

1- Seyyar Vantilatör Satışı

Sıcak havalarda serinlemek temel ihtiyaçlardan biridir. Toplu taşımalarda, işyerinde ya da okulda serinletici bir faktörün olması her zaman istenir. Ancak böyle bir imkan yok ise herkes kendine göre bir çözüm üretir. Kimi elindeki kitap defterle yüzünü yeller kimi ise boş zamanlarını klimanın yanında geçirir. Ancak son zamanlarda internet sitelerinde satılan ve dekoratif amaçla da kullanılan küçük, seyyar vantilatörlere talep büyük. Sosyal medya ya da seyyar olarak bu vantilatörlerin satışını yapmak, sıcak havaların en karlı işlerinden biridir.

2- Şapka Satmak

Güneşli havalarda etkilenen en önemli organ beyindir. Kafaya vuran güneş ışınları beyin hücrelerinde ölüme sebep olur ve bu unutkanlık, bunalım, beyin kanaması ve baş ağrısı gibi rahatsızlıklara sebep olur. Sıcak havalarda başlarını korumak isteyenlerin yegane ihtiyacı şapkadır. Üstelik bu şapkalar zamanın modasına uygun bir hale getirilir ise çok daha büyük satışlara yelken açılmış olur.

3- Yazlık Aktiviteler Organize Etmek

İnsanlar en çok güzel havalarda aktivite yapmak ister. Ancak bunu organize etmek için çoğu zaman vakit ve kişi sayısı eksik olur. Ancak bunu insanlar için organize eden bir organizatör olsaydı durum farklı olabilirdi. Aynı yaştan insanları denize, havuza, pikniğe ya da geziye götürmek hem büyük kazançlar sağlar hem de eğlenceyi beraberinde getirir. Üstelik bu grupların konaklayacağı, eğleneceği ya da yemek yiyeceği yerler ile anlaşmak komisyon gelirlerini de ikiye katlayacaktır.

4- Taze Meyve Suyu Satmak

İş dünyasının ve trafiğin yoğun olduğu yerlerdeki en önemli kriter, insanların iyi yiyecek ve içeceklere kolay ulaşabilmesidir. Ancak sürekli aynı noktalardan alışveriş yapmak insanları sıkabilir. Üstelik yaz aylarında güne taze sıkılmış bir meyve suyu ile başlamaya kimse hayır demez. Evde kolaylıkla hazırlanabilecek portakal, ananas, limon, şeftali, kayısı, karpuz, vişne gibi meyvelerin suları biraz buz ile bir araya geldiğinde müthiş bir kazanç sağlayacaktır. Seyyar olarak insanların alışveriş yapacakları noktalara konuşlanmak bu noktada önemlidir.

5- Sahilde Deniz Eşyası ve Havlu Satmak

Denize giden ancak hazırlıksız yakalanan, bikinisi ya da şortu yırtılan, kirlenen, havlusunu unutan o kadar çok insan var ki saymakla bitmez. Bu insanları o an en mutlu edecek şey bir plaj terliği, bir bikini, bir deniz topu, bir şort ya da bir havlu olabilir. Üstelik bunlar toptan alınıp satıldığında oldukça iyi kar elde edilmiş olur. Hatta bunların arasına birkaç şapka, selfie çubuğu, çiçek tacı eklemekte de fayda olacaktır.

6- Karpuz Dilimleri Satmak

Yaz ne demekse aslında karpuz da o demektir. Ancak her yere kocaman bir karpuz ile gitmek mümkün olmaz. Özellikle beach partilerine giderken kimse yanında karpuz götürmek istemez. Ancak dilimlenmiş, buz gibi, kıpkırmızı bir karpuza da kimse hayır demez. Yaz aylarında seyyar bir karpuz satıcısının iş yapmayacağını kimse söyleyemez.

7- Organik Dondurma Satmak

Yaz aylarında her köşe başında bir dondurmacı ile karşılaşmak mümkündür. Ancak ev yapımı organik dondurmaların son yıllarda rövanşta olması, bu satıcılara yeni rakipler doğurmak üzere. Hem yapımı kolay olan, hem gerçek meyve parçacıklı hem de lezzetli bu dondurmalar özellikle çocuk sahipleri ve turistler tarafından kapış kapış gidiyor. El becerisi olan herkes bu işi kolaylıkla yapabilir ve büyük kar elde edebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Eklenenler

İPhone’da Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

İPhone’da ınstagram video indirme, iPhone kullanıcıların en merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Bu sorunun bu kadar merak edilmesinin sebebi ise, İnstagram kullanıcılarının videoları telefona...

Markalaşmak İçin Sosyal Medya Kullanımı

Günümüz gereği yeni bir işe atıldıysak adını herkese duyurmak yani markalaşmak isteriz. Bu çok doğaldır. Markalaşmak kavramı aslında bir tanıtma yoludur. Bu yol sayesinde...

iPhone Etkin Değil Hatası ve Çözüm

Bir iphone' u fabrika varsayılan ayarlarına sıfırladıysanız ya da bir cihazı yeni olarak ayarlamak için geri yükledi iseniz, iphone' u yeniden kurarken bu "Etkinleştirme...

İPhone Durum Çubuğu Simgeleri

İphone; Apple’ın büyük bir hedef kitlesine hitap eden mobil cihazlarının markasıdır. Önemli bir kullanıcıya sahip olan İphone'un en büyük özelliği olan İPhone durum çubuğu;...