Perşembe, Temmuz 29, 2021
Ana Sayfa Genel Satış Ortaklığı Nedir? Nasıl Çalışır?

Satış Ortaklığı Nedir? Nasıl Çalışır?

Satış Ortaklığı

 


Günümüzde para kazanma yolları teknoloji geliştikçe değişmeye başladı. Artık internet ile para kazanma var ve bu yolla oldukça güzel işler yapılabilmektedir. İnternet üzerinden kazanç sağlama günümüzde insanlar tarafından oldukça tercih edilen bir yoldur. Buna nasıl başlayacağınızı ise sizin kendi tercihleriniz belirleyebilir. İnternetten para kazanma yolları oldukça farklıdır ve herbiri kolay ve ilgi çekicidir. Örnek olarak anket doldurarak para kazanmak , mail okuyarak yada reklam yayınlayarak , forex piyasalarında işlem yaparak internetten para kazanmaya başlayabilirsiniz. Yada internet üzerinden alışveriş yaparak yani internet ticareti yaparak para kazanabilirsiniz. Bu konumuzda ise bambaşka bir internetten para kazanma yolunu yani satış ortaklığı üzerinden nasıl para kazanılır sizlere bunu anlatacağız.

Satış ortaklığı yani diğer adıyla Affiliate marketing olan bu sistem dünya üzerinde bulunan en büyük internetten para kazanma sistemidir. Harika işleyişi kolaylığı bakımından dünyada şuanda en fazla tercih edilen sistemdir. Tüm firmalar işlerinin daha iyi olması için reklam yaparlar ve reklam yapma biçimi ise değişen ve her zaman ilerleyen bir sektördür. Firmalar reklamlarını türlü türlü yollarla yapsalarda günümüzde fazla tercih edilen yollardan biri internet tarafından yayınlanan reklamlardır ve kolaylığı hızlılığı ve aynı anda yüzbinlerce kişiye hitap etmesi bakımından oldukça tercih edilebilirdir.

Satış ortaklığı ise internette reklamları yapılan bu tür şeylerin satışına ortak olmaktır. Yani satılacak birşey varsa bunun reklamının yapılmasına bu ürünün tanıtılmasına ortak olmaktır. Satışı yapılacak ürüne türlü yollarla ortak olabilirsiniz örneğin o ürün hakkında bir yazı hazırlayabilir  yada o ürün hakkında reklam afişi tasarlayabilirsiniz. Yada bunların hiçbirini yapmayarak sadece reklamcıdan aldığınız hazır afişleri internet sitenizde yayınlayarak yada internet siteniz yoksa başka türlü yollarla bu tür reklamları yayınlayarak satış ortaklığı yolunda çeşitli şeyler yapabilirsiniz.

Herkesin satış ortaklığı yapması için çeşitli bilgisayar programları, yada web sitesi yapma gibi şeylerin olmasına gerek yoktur. Dilerseniz elbette bu tür şeyleri öğrenebilir ve bu iş hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Satış ortaklığı için yaş hiçbir zaman önemli değildir. Yapmanız gereken sadece tanıtımını yaptığınız işin yani satışına ortak olduğunuz ürünü hangi sözcüklerle sitenize çekebileceğinizi bulmak ve buna göre harket ederek sitenizde bu ürünü tanıtmak. Sitenize ne kadar çok kişi çekebilir ve ne kadar çok reklama tık alabilirseniz bu orandada para kazanabileceksiniz.

Bir ürünün internette satılması için o ürünün anahtar kelimelerinin sitenizde bulunması gerekmektedir. Yani eğer babalar günü hediyesi arayan bir müşteri varsa ve sizin sitenizdede babalar günü hakkında yazılar ve reklamlar varsa bu kişinin sizin sitenize gelme olasılığı yüksektir ve bu sizin açınızdan ve reklamı yapılan şirket açısından oldukça çok önemlidir. Satılan ürün başına sitenize koyduğunuz reklamlar ile komisyon alarak para kazanabilirsiniz.

İnternette önemli olan anahtar kelimelerdir. Örneğin eğer biz bir siteye giriyorsak çoğu yapılan şey girdiğimiz site hakkında google a yazdığımız anahtar kelimeler vardır ve bu anahtar kelimeler sayesinde aradığımız şeyleri kolayca bulabiliriz. Eğer sizde bu yol ile sitenize kullanıcı çekmek istiyorsanız eğer,anahtar kelimelerin nasıl kullanılmasını gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. İnternet alanında anahtar kullanımı oldukça yaygındır ve her site için oldukça önemlidir. Daha fazla kazanmak için anahtar kelime kullanmaya dikkat etmeliyiz.

Eğer satış ortaklığı yaptığınız bir site varsa ve bu siteniz eğer sizlere aitse yapmanız gereken satış ortaklığı yaptığınız bu ürünler hakkında sitenize yapılan aramalar için güncel anahtar sözcükler seçmektir. Eğer kişisel bir web siteniz varsa sitenizde ürün hakkında daha fazla sözcük yayınlayabilir ve google ın sizi üst sıralara yükseltmesini sağlayabilirsiniz.

Satış ortaklığının normal satış ve pazarlama işlemlerinden oldukça özgün yönü vardır. Siz sadece ürünün reklamlarını sitenizde yayınlarsınız ve gerisi müşteirye bağlıdır. Eğer müşterinin dikkatini çeken bir afiş varsa ve ihtiyacı varsa o reklama tıklayacaktır. Gerisi müşteriye ve sitenin hazırlamış olduğu reklamlara bağlıdır. Eğer müşteri bu reklamları ve ürünü ve özelliklerini beğenirse müşteriniz zaten o ürünü alacak ve bu sayede hem siz kazanacaksınız hemde satış ortaklığını yaptığınız firma.

Satış ortaklığı yapılan ürünlerde dikkat edilmesi gereken şeyler vardır. Örneğin ürünün tanıtıldığı reklam afişi. Reklam afişi dikkat çekici olmalıdır ve siteye uygun olmalıdır. Siteye giren kullanıcıların ilgisini çeken bir yapıda olmalıdır. Böylelikle daha fazla kullanıcınin bu tür reklamlara tıklamasını sağlayacak ve buda hem sizin için hemde satış ortaklığı yapan şirket için iyi bir fırsat olacaktır.

Satış ortaklığı sistemi nasıl işler ? Firmalar sizlerle ürün başına belli komisyonlar vermektedir. Bu komisyon değerlerini firmalar sizlere verir. Size özel satış bağlantısı verilir ve bu satış bağlantısı ile birliktealış yapıldığı taktirde para sizin hesabınıza aktarılır. Yada ürün hakkında size satış ortaklarınız reklam verirler ve bu reklamların sitenizde yayınlanmasını isterler. Eğer bu reklamları sitenizde yayınlarsanız ve bu reklamlara sitenizde bulunan kişiler tıklarsa hem siz para kazanırsınız hemde satış ortaklarınız para kazanmış olur çünkü müşteri bağlantıya tıkladığında bağlantının yani satış ortağı olduğunuz sitenin adresi açılır ve bu adreste ürünle ilgili reklamlar detaylar bulunur. Müşteri almasa bile ürün hakkında az çok bir öngörü sahibi olur ve eğer böyle bir ürün almayı düşünüyorsa ilk olarak aklında kaldığı için o ürünü düşünebilir. Önemli olan fazla satılacak ürünleri bulmak ve satılacak ürünle ilgili önemli arama sözcüklerini sitenizde paylaşmak.

Satış ortaklığı sistemi ile illaki ücretli bir website açmak zorunda değilsiniz. Güncel olarak bir blog sitesi açarak ve bu blog sitesinde iyi paylaşımlar yaparak ve satış ortaklığı olduğunuz ürün ile ilgili detaylı olarak paylaşımlarda bulunarak ta para kazanabilirsiniz. Bu tür yolları deneyen ve oldukça iyi para kazanan insanlar mevcuttur.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Eklenenler

İPhone’da Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

İPhone’da ınstagram video indirme, iPhone kullanıcıların en merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Bu sorunun bu kadar merak edilmesinin sebebi ise, İnstagram kullanıcılarının videoları telefona...

Markalaşmak İçin Sosyal Medya Kullanımı

Günümüz gereği yeni bir işe atıldıysak adını herkese duyurmak yani markalaşmak isteriz. Bu çok doğaldır. Markalaşmak kavramı aslında bir tanıtma yoludur. Bu yol sayesinde...

iPhone Etkin Değil Hatası ve Çözüm

Bir iphone' u fabrika varsayılan ayarlarına sıfırladıysanız ya da bir cihazı yeni olarak ayarlamak için geri yükledi iseniz, iphone' u yeniden kurarken bu "Etkinleştirme...

İPhone Durum Çubuğu Simgeleri

İphone; Apple’ın büyük bir hedef kitlesine hitap eden mobil cihazlarının markasıdır. Önemli bir kullanıcıya sahip olan İphone'un en büyük özelliği olan İPhone durum çubuğu;...