Perşembe, Temmuz 29, 2021
Ana Sayfa Sosyal Medya Instagram Fenomeni Nasıl Olunur?

Instagram Fenomeni Nasıl Olunur?

Milyonlarca kullanıcıya sahip olan Instagram platformu, içerisinde birçok ünlü ismi bulunuyor. Bu platformda yaptığı paylaşımlarla fenomen haline gelen binlerce kişi vardır. Bu kişiler kendine internet üzerinde büyük bir hayran kitlesi yaratarak ünlenebiliyor. Instagram’da fenomen haline gelen hesaplara bakıldığı zaman hepsinin belirli bir alanda fark yaratan paylaşımlar yaptığını görebiliyoruz. Kimi insanlar komik paylaşımlarla, kimileri farklı doğa fotoğraflarıyla, kimileri de seslendirdiği şarkılarla Instagram’da fenomen haline gelebiliyor. Bu platform üzerinde fenomen haline gelmek isteyenlerin öncelikle hangi alanlarda paylaşım yapması gerektiğini belirlemesi gerekiyor. Yani Instagram üzerinde kendinize özel bir trend geliştirmeniz ve sonrasında bu doğrultuda paylaşım kalitesini yükseltmeniz gerekiyor. Kullanıcılar için her zaman için ilgi çekici ve renkli hesaplar dikkate alınacaktır.

Yaratıcı ve Kaliteli Paylaşım Yapmak

Instagram’da paylaşacağınız video ve fotoğrafların kalitesi son derece önemlidir. Paylaşımlarınız kaliteli şekilde olursa her zaman dikkat çekecektir. Bildiğiniz gibi Instagram’da fotoğraf ve videolar için kullanabileceğiniz birçok filtre bulunuyor. Öncelikle bu filtreleri doğru bir şekilde öğrenin ve resimlerinize en uygun filtreyi uygulayın. Renklerle belirli oranda oynayarak fotoğrafları daha kaliteli bir şekle dönüştürebilirsiniz. Ayrıca bu noktada başka fotoğraf ve video düzenleme uygulamalarından da faydalanabilirsiniz. Farklı renkler ve kombinasyonlar deneyerek daha artistik fotoğraflar meydana getirmeniz mümkün olacaktır.

Instagram Hesabını Düzenleme

Instagram kullanıcılarının hesapları incelerken ilk dikkat ettiği noktalar; profil fotoğrafı, biyografi kısmı ve kullanıcı adı olacaktır. Öncelikle hesabınızı açarken ilgi çekici bir isim kullanabilirsiniz. Kullanıcı isminizde özel karakterleri kullanmaktan hiçbir şekilde çekinmeyin. Yaratıcı ve özgün bir isim belirleyerek her zaman kullanıcıların dikkatini çekebilirsiniz. Sonrasında kendinizi en iyi şekilde yansıtan bir profil fotoğrafı belirleyin. Bilindiği gibi Instagram profil fotoğrafları karşıdaki kullanıcılar tarafından büyük boyutta görüntülenemiyor. Bu nedenle seçeneğiniz fotoğrafın net ve belirgin olması son derece önemlidir. Karanlık ve ilgi çekici olmayan bir resim, profilinizin dikkat çekmemesine neden olur. Bu noktaları doğru bir şekilde çözümledikten sonra biyografi kısmına sizi en iyi yansıtan cümleleri yazabilirsiniz. Biyografi kısmına yazacağınız bilgilerin, paylaşımlarınızın kısa bir özeti şeklinde olmalıdır. Örneğin; profilinizde komik paylaşımlar yapıyorsanız, biyografi kısmında bunu yaratıcı bir şekilde dile getirebilirsiniz. Böylece kullanıcılar sizlerin ne tarz paylaşımlar yaptığınızı görmüş olur.

Paylaşımlarda Etiket Kullanımı

Instagram’da bir fenomen haline dönüşebilmek için kendinize ait bir topluluk oluşturmanız gerekiyor. Bunun için fotoğraflarınızın binlerce hatta milyonlarca kişiye ulaşabilmesi gerekiyor. Instagram’da en çok hangi etiketlerin kullanıldığını tespit edin ve bu etiketleri paylaşımlarda kullanın. Ancak kullanacağınız etiketler, yaptığınız paylaşımla uyumlu olmalıdır. Elbette kullanacağınız etiketleri İngilizce olarak yayınlamanız, daha çok kişiye hitap etmenizi sağlar. Örneğin; doğa içerikli bir fotoğraf paylaştıysanız, ‘nature’ etiketi ile fotoğrafı paylaşabilirsiniz. Böylece dünya genelinde milyonlarca kişi size ait içeriğe ulaşma fırsatı bulur.

Özgün ve Yaratıcı Olun

Instagram üzerinde paylaşım yaparken bir başka hesaptan alıntı yapan ya da benzer içerikler paylaşan kişiler, kısa sürede fark edilebiliyor. Bu tarz hesapların geniş bir kitleye hitap edebilmesi oldukça zordur. Zira kullanıcılar her zaman için doğal ve özgün olabilen hesapları beğenerek takip edecektir. Bu nedenle yapacağınız paylaşımlar, altına yazacağınız açıklamalar ve çekeceğiniz videolar özgün olmalıdır. Instagram üzerinde doğal bir tavır sergileyerek kullanıcıların dikkatini çekebilirsiniz.

Story Özelliğini Aktif Kullanın

Instagram’a eklendikten sonra büyük ilgi çeken story özelliği, kullanıcıların anlık olarak paylaşım yapabilmelerini sağlıyor. Instagram’da belirli bir kitle oluşturduğunuz anda takipçileriniz sizin günlük hayatınızı daha çok merak eder. Günün herhangi bir saatinde yaptığınız aktiviteleri story kısmında paylaşarak takipçilerinizin dikkatini çekebilirsiniz.

Instagram Hesap Gizliliğini Ayarlayın

Instagram hesap gizliliğini aktif konuma getirdiğiniz zaman, size ait içerikleri yalnızca takipçiler görebilir. Sizi takip etmeyen bir kişi paylaşımları göremez ve içerikleriniz Instagram’ın ‘keşfet’ bölümüne düşmez. Bu nedenle gizliliği ayarlayarak profilinizi herkesin görmesini sağlayın. Böylece çok daha kısa sürede geniş bir kitleye hitap edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Eklenenler

İPhone’da Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

İPhone’da ınstagram video indirme, iPhone kullanıcıların en merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Bu sorunun bu kadar merak edilmesinin sebebi ise, İnstagram kullanıcılarının videoları telefona...

Markalaşmak İçin Sosyal Medya Kullanımı

Günümüz gereği yeni bir işe atıldıysak adını herkese duyurmak yani markalaşmak isteriz. Bu çok doğaldır. Markalaşmak kavramı aslında bir tanıtma yoludur. Bu yol sayesinde...

iPhone Etkin Değil Hatası ve Çözüm

Bir iphone' u fabrika varsayılan ayarlarına sıfırladıysanız ya da bir cihazı yeni olarak ayarlamak için geri yükledi iseniz, iphone' u yeniden kurarken bu "Etkinleştirme...

İPhone Durum Çubuğu Simgeleri

İphone; Apple’ın büyük bir hedef kitlesine hitap eden mobil cihazlarının markasıdır. Önemli bir kullanıcıya sahip olan İphone'un en büyük özelliği olan İPhone durum çubuğu;...