Perşembe, Temmuz 29, 2021
Ana Sayfa Teknoloji Duke Robotics Askeri Silahlı Droneları

Duke Robotics Askeri Silahlı Droneları

Silahlı olan Drone sonunda üretildi. Duke Robotics firması, havada uçuş halinde iken makineli tüfek ile bomba atar olarak kullanılabilen anında hedefe kilitlenip vurabilen bir akıllı drone üretti.

Bu taktik ile drone güvenli bir mesafede, bölge içinde gerekli asker sayısını en aza indirmesi sonucu teröristler ile yapılacak olan sıcak çatışmalarda oluşacak kayıpları minimuma indirmesi için kontrol eder. Droneların, bu amaçları dışında sıklıkla düşündüren kötü niyetle kullanımı sonucu herkes tarafından olumsuz olup olmayacağı ve bu silahlı uçakların yanlış insanların eline geçtiğinde bile, terörist eylemlerinin ayrıca sivil saldırıların üzerinde nasıl kullanılacağı konusudur.

Fiyatına henüz açıklama getirilmeyen TIKAD isimli olan drone, ABD olarak Savunma Bakanlığı tarafınca bir ödül kazanıp ve İsrail ordusu gibi, etkili askeri güçleri etrafında toplamayı başardı. “Yıllarca sıcak savaş bölgelerindeyim ve son birkaç yıldır askeri birliklerin ihtiyaçlarının nasıl değiştiğini çok iyi biliyorum ve şirketin bu ihtiyacı temel alarak üretim yapacağım” diyen şirketin CEO’su ve eski Özel denetçisi Raziel Atuar Kuvvet Komutanı olarak görev yapmakta. Raziel, ABD gizli servisi Başkan Donald Trump’ı bu tür silahlarla korumayı planlamaktadır.

Bir Drone’ un Yapabilecekleri

Teröristlerin ise masum insanlar üzerinde denemek ve öldürmek için bu silahlı uçak fikrini kopyalama düşüncesi ise büyük endişe vericidir. Bununla beraber, robotik bir uzman olarak görev yapıyor olan Prof. Noel Sharkey, bu tarz katil robotların üretilmesi ile büyük şehirlerde yaşamakta olan sivillere karşı yapılabilecek canice terörist eylemleri konusunda ve İnsan Hakları; İzleme Örgütü gibi 60′ dan fazla sivil toplum kuruluşu desteğiyle bu deroneların çok tehlike arz ettiğini söyledi. Uluslararası Af Örgütü bu konuda katil robotların ve özerk silahların kullanılmaması için önerge hazırladı.

Hedef Alabilen Askeri Drone TIKAD

Geleceğin askerleri olması amacı ile yapılan dronelar, askeri birliklerin yerine yeryüzünde yerini almaya son derece iddialı. Florida’ da yer alan Duke Robotics şirketi tarafından üretilen bu TIKAD uçağı, 30 ile 1500 feet arasında yer alan herhangi bir yükseklikte uçabilmekte ve yarı otomatik silah olarak 40 mm’ lik bomba rezervini etkin bir şekilde kullanabilme özelliğindedir.

Bazı hükümetler şimdiden siparişlerini verdiler bile.

Uzmanların Görüşü

Duke Robotics CEO’ su olan Raziel Atuar, bu konuda “Yıllardır savaşıyorum ve eski bir özel misyoner komutanı olarak savaş alanında uzun süredir bulunuyorum. Birliklerin rahatlaması açısından drone gönderilmesinin farklı bir çözüm tarzı olacağını umuyordum dedi.” Duke Robotics firması olarak, gelecekte savaş alanlarınca ve ürettilen bu şeye önemli bir farklılık katabilecek bir şeyler oluşturmak istiyoruz.” diyerek, “Mümkün olduğunca çok sayıda vatandaşın hayatlarını kurtarabileceğini söyledi.”

İsrail Savunma Bakanlığı’ nın uygulanmaları için ilk liderliği almaya devam etmekteyiz ve seçilen hükümetlerle potansiyel müşteriler olarak görüştük” dedi. Şirketin teslimat için neredeyse hazır olduğunu belirtiyor. Kamusal nedenlerden ötürü, hükümet müşterilerimiz bu tür bilgilere karşı çok hassastırlar ve daha fazla bilgi alışverişinde bulunup bulunmamaya (uçakların nerede konuşlandırılıp açılmadığına) karar vermek onlara kalmıştır. ” şeklinde yanıtladı.

TIKAD, İnsansız Asker, yeryüzündeki askerler ile yer değiştirerek hayat kurtaran ve İsrail Savunma Bakanlığı tarafından onaylanan yenilikçi bir teknolojidir. Duke Robotics, konuşlandırılmış birliklerin sayısını azaltmanın yanı sıra acil hava güç dağıtımıyla güçlendirmek, misyon başarısının umutlarını arttırmak, savaş alanlarında yaralanmaları en aza indirmek, dostça birliklere hayat vermek ve dünya çapında seçkin hükümet müşterileri ile birlikte çalışmak ve masum sivilleri kurtarmak. Artış miktarı – 15.000.000 dolara kadar Fiyat ve hisse türü – 3.00 $ / Hisse Senedi Minimum yatırım – 450.00 USD

Neden Yatırım Yapılmalı.?

Yatırımcılar, İsrail Savunma Bakanlığı tarafından onaylanan yenilikçi teknolojiye sahip bir şirkete sahip olabilirler. Yatırım birliklerimizi yere destekler ve potansiyel olarak hayat kurtarır. Duke, çoğu erken aşamadaki şirketler gibi, şirketlerini büyütmek ve şirketin değerini aynı anda büyütmek için sağlanan fonları kullanıyor. Şirket değer arttıkça hisse senetleriniz artacaktır. Duke başka bir şirket tarafından satın alınırsa, yatırımcılar muhtemelen likiditeye sahip olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Eklenenler

İPhone’da Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

İPhone’da ınstagram video indirme, iPhone kullanıcıların en merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Bu sorunun bu kadar merak edilmesinin sebebi ise, İnstagram kullanıcılarının videoları telefona...

Markalaşmak İçin Sosyal Medya Kullanımı

Günümüz gereği yeni bir işe atıldıysak adını herkese duyurmak yani markalaşmak isteriz. Bu çok doğaldır. Markalaşmak kavramı aslında bir tanıtma yoludur. Bu yol sayesinde...

iPhone Etkin Değil Hatası ve Çözüm

Bir iphone' u fabrika varsayılan ayarlarına sıfırladıysanız ya da bir cihazı yeni olarak ayarlamak için geri yükledi iseniz, iphone' u yeniden kurarken bu "Etkinleştirme...

İPhone Durum Çubuğu Simgeleri

İphone; Apple’ın büyük bir hedef kitlesine hitap eden mobil cihazlarının markasıdır. Önemli bir kullanıcıya sahip olan İphone'un en büyük özelliği olan İPhone durum çubuğu;...