Perşembe, Temmuz 29, 2021
Ana Sayfa İnternetten Para Kazanma Makale Yazarlığı Yaparak Para Kazanmanın Yolları

Makale Yazarlığı Yaparak Para Kazanmanın Yolları

Makale yazarlığı yaparak para kazanma yolları işi, internet üzerinden bakılan para kazanma yolları arasında en hızlı iş bulunabilen yöntem arasında yer almaktadır. İnternet üzerinden ev de oturarak yapabileceğiniz işleri oldukça kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Bu web siteler de içerisinde makale hizmetleri daha sık yer alır. Web siteler genellikle reklamlar üzerinden de para kazanırlar. Bu web sitelerine ne kadar fazla tıklama yaparsanız kazancı da o kadar fazla olacaktır. Yazı yazma işi de aslına bu tarz bir iştir. İster blog sitesi açın ister farklı bir site de yazın kazancınız oldukça fazla olacaktır.

Yazı yazarak para kazanma işine girmek için ilk olarak nasıl yazı yazılacağını öğrenmek gerekir. Eğer siteler de kaliteli yazılar yazmaya başlarsanız müşteri aramak zorunda bile kalmadan kazanmaya başlarsınız.

Makale Yazarlığı Nedir?

Makale yazarlığı olarak internet sitelerin de oldukça fazla ilanlar bulabilirsiniz. Birçok site bu alan da hizmetler verir. Yazılan kelime başına da belli ücretler kazanmış olursunuz. Bu gibi sitelere üye olarak evde rahatlıkla bu işi yapabilirsiniz. Makale yazarlığı nedir olarak internet üzerinden bakarsanız daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Yazı yazarak para kazanma işine başlamadan önce bazı dil bilgisi kurallarını bilmeniz gerekir. Önemli olan içeriklerin içerisindeki bilgilerin doğru bir şekilde yazılmış olmasıdır. Köşe yazarlarını inceleyerek de gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Yazı yazarken bu işe acemi yazar olarak başlayacağınız için tedirgin olmanıza gerek. İlk yazarken bu konuda yanlışlarını çıkabilir ancak Word programını kullanan herkes bu işi rahatlıkla yapabilir.

Bunun için yapmanız gereken makale hizmet veren sitelere ücretsiz olarak üye olmanız. Sitelere üye olduğunuz zaman birçok konu bulunur. Bu konular içerisinden istediğinizi seçerek her geçen gün daha fazla kazanmış olursunuz. Kazandığınız ücretler bazı siteler de ay bazında bazıların da ise belirlenen limite ulaştığınız zaman hesabınıza yatmış olacaktır.

Makale Siteleri Ücretli mi?

Makale yazarlığı iş için bu alanda hizmet veren birçok site bulunur. Bu siteler üyelik işlemleri sırasında yazarlardan hiçbir ücret talep etmezler. Ancak bazı makale siteleri kredi kartından ödeme alarak sizleri yazar olarak başlatır. Böyle durumlar da ödeme yapmak çok mantıksız. Bu nedenle ücretsiz olarak hizmet veren sitelere yönelmek daha sağlıklı olacaktır.

Makale yazılarından para kazanmak için blog sayfası da açabilirsiniz. Herhangi bir yerin tanıtımı için veya yemeklerle ilgili de blog sayfası açarak yazılarınızı yazabilirsiniz. Böylelikle kazancınız daha fazla artmış olacaktır.

Blog Sayfası Açmak

Blog makale yazarlığı olarak da bu işi yapan birçok insan vardır. Sayfanıza ne kadar çok kişi girerse o kadar fazla kazanma hakkınız vardır. Bunun için de blog sayfanızın reklamını iyi bir şekilde yapmak gerekir. Blog sitelerinde makale yazarlığına göre daha fazla kazanç vardır. Çünkü bu gibi siteler uzun yıllar boyunca açık kaldığı için ne kadar fazla üye gelirse o kadar fazla kazanç olacaktır.

Blog sayfası açmaya karar verdiğiniz zaman gerekli şartlar bulunur. Özellikle yazı yazma konusunda her türlü bilgiye sahip olmak gerekir. SEO yazım şartlarını bilmek size bu alanda artı avantaj kazandırır.

Yazı Yazarak Para Kazanma İçin Yapılması Gereken Aşamalar

Makale yazarlığı siteleri sizlere genellikle ücretsiz olarak hizmet verir. Siteler de makalenin yazılacağı ile ilgili gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Ancak sizin de dikkat etmeniz gereken belli kuralar bulunur.

  • Türkçe imla kurallarını bildiğiniz kadar uymalısınız
  • Yazacağınız konu hakkında mutlaka araştırma yaparak başlamalısınız.
  • Cümleleriniz de gereksiz bilgiler olmasın ve okuyucuyu sıkmayın. Cümleleriniz de gereksiz uzun olmasın.
  • Ara başlıklar ile anlatımınızı daha fazla güçlendirmeniz de fayda var.
  • Özgün içerikler yazmak gerekir. Başka siteler de aynısından olmaması gerekir.
  • Yazılarınız da mutlaka doğru bilgiler verin. Araştırıp kendi bilgilerinizle yazıları yazmanız oldukça önemlidir.
  • Çok karışık bir anlatımdan kaçınmanız da fayda var. Eğer çok karışık bir anlatım yaparsanız da bu durumda okuyucu da sıkılır.
  • Yazınızda bilgi akışı düzenli bir şekilde olmalıdır. Karmaşık olursa okuyucu anlayamaz ve yazdığınız yazı da okunmaz.

Makale yazma işi yazılan yazılar açısından oldukça önemlidir. Gerekli kurallara dikkat ederek yazılarınızı yazarsanız sitelerden de herhangi bir uyarı almamış olursunuz.

Makale Yazarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Makale yazmak için uzman olmanıza gerek yok. Makale sitelerinde herhangi bir alt üst limiti de bulunmaz. Genellikle kelime başına belli bir ücret alırsınız. Genellikle makale sitelerinde 100 kelime olarak ortalama olarak 1,5-5 TL arasında kazanç elde edersiniz. Bu fiyat bazı konularda 900 kelime başına da 10 TL’ye kadar çıkar.

Bunun nedeni ise yazılması gereken makalenin konusunun da oldukça ağır olmasıdır. Makale yazarak para kazanmayı hedefleyen birisi günde eğer 2.000 kelime yazma potansiyeli varsa ortalama olarak da günlük olarak 50-60 TL kazanma şansı da olabilir. Makale yazarlığı iş ilanları için internet üzerinden bu konuyla ilgili bilgilere de ulaşabilirsiniz.

Herkes Makale Yazarak Para Kazanabilir mi?

Yazacağınız ilk makaleler ilk olarak sizi biraz zorlayacak, hatta bazı dönemler de biraz strese sokabilir. Ancak bir kere alıştıktan insan oldukça kolay bir şekilde yazıları yazabiliyor. Acemilik sürecini atlatan bir makale yazarı, makale yazarlığı başvuru sonrasında rahatlıkla yazılarını yazabilir. 500 kelime olan üç dört makaleyi gün içerisinde sadece 3-4 saat ayırarak da rahatlıkla yazabilirsiniz.

Deneme Yazıları Yazarak Kendinizi Geliştirin

Evde makale yazarlığı için sürekli olarak kendinizi geliştirmeniz de fayda var. İlk defa makale yazarlığı yapmayı planlayan biri, öncelikli olarak kendi seçmiş olduğu bir konu üzerinde yazı yazmayı deneyerek kendini bu konuda test edebilir.

İlk yazılarınız size biraz saçma gelebilir ancak zamanla bu durum oturacaktır. Ancak bu durum sizin makale konusunda beceriksiz olduğunuzu da göstermez. Yaptığınız ilk denemede kötü sonuçlar elde etmeniz oldukça normal bir durumdur.

Makale Yazarlığı İçin Eğitim

Makale yazarlığı eğitimi bu işi uzman olarak yapan kişiler için geçerli olabilir. Ancak acemi olarak yapacaksanız herhangi bir eğitim almanıza gerek yok. Makale yazarlığı ile para kazanmak sandığınız kadar zor değil. Özellikle evde oturan ev hanımları bu işi rahatlıkla yapabilirler. Günde sadece birkaç saatinizi ayırmak makale yazmak için yeterli olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Eklenenler

İPhone’da Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

İPhone’da ınstagram video indirme, iPhone kullanıcıların en merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Bu sorunun bu kadar merak edilmesinin sebebi ise, İnstagram kullanıcılarının videoları telefona...

Markalaşmak İçin Sosyal Medya Kullanımı

Günümüz gereği yeni bir işe atıldıysak adını herkese duyurmak yani markalaşmak isteriz. Bu çok doğaldır. Markalaşmak kavramı aslında bir tanıtma yoludur. Bu yol sayesinde...

iPhone Etkin Değil Hatası ve Çözüm

Bir iphone' u fabrika varsayılan ayarlarına sıfırladıysanız ya da bir cihazı yeni olarak ayarlamak için geri yükledi iseniz, iphone' u yeniden kurarken bu "Etkinleştirme...

İPhone Durum Çubuğu Simgeleri

İphone; Apple’ın büyük bir hedef kitlesine hitap eden mobil cihazlarının markasıdır. Önemli bir kullanıcıya sahip olan İphone'un en büyük özelliği olan İPhone durum çubuğu;...