Pazar, Ağustos 1, 2021
Ana Sayfa Girişimcilik Az Sermaye ile Çok Para Kazandıracak İş Fikirleri

Az Sermaye ile Çok Para Kazandıracak İş Fikirleri

Birçok insan az sermaye ile çok fazla kazanç sağlamak ister. Bu yüzden kazançlı bir iş için iyi bir fikir edinmek ilk adım olmaktadır. Küçük birkaç araştırma ile rahatlıkla bu fikre kavuşabilirsiniz. Bazı insanlar bu tarz işler için bir takım eğitimlerde geçmektedir. Bazı kişiler ise bu özelliğe sahip olmasından dolayı rahatlıkla yapabilmektedir. Hatta az sermaye ile bayilik alarak bu kazancı sürdürmektedir. Peki, az sermaye ile çok para kazandıracak iş fikirleri nelerdir? Şimdi detaylarıyla az sermayeli iş fikirleri 2020 yılına özel mesleklerden bahsedeceğiz.

Az Sermaye İle Çok Para Kazanmak

Hiç vakit kaybetmeden çok beklenilen az sermayeli işler ve kazançlı iş fikirlerini sizlere sunalım. Hem az sermaye hem de kazanlı bir iş fikrine kimse hayır diyemez. Bakalım az sermaye ile açılabilecek dükkanlar nelerdir? İşte Az sermaye ile yapılacak işler ve bol kazançlı iş fikirleri!

 • Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı Yapmak,
 • VİOP’ta İşlem Yapmak,
 • Solucan Gübresi Üretim Tesisi Yapmak,
 • Mantar Yetiştiriciliği Yapmak,
 • Yarasa Gübresi Satmak,
 • Çiçekçi Dükkânı Açmak,
 • Catering Hizmeti Vermek,
 • Teraryum ve Minyatür Bahçe Yapmak,
 • Yeşil Temizlik Hizmeti Vermek,
 • Danışmanlık Hizmeti Vermek,
 • Tasarım Takı Yapıp Satmak,
 • Oto Kurtarıcı İşi Yapmak,
 • Freelance İşler Yapmak,
 • Yaşam Koçluğu Yapmak,

Gibi düşük sermayeli meslekleri tercih edebilirsiniz. Şimdi bu iş fikirlerini biraz daha yakından inceleyelim.

Doğum ve Bebek Fotoğrafçılığı Yapmak

Az sermaye ile üretim yapmak oldukça karlı bir iştir. Dolayısıyla bunu başarabilmekte ayrı bir nimettir. Sosyal medyanın bu kadar olumlu etkisiyle birlikte birçok insan doğum ve bebek fotoğrafçılığına başvurmaktadır.

Haliyle anne baba adayları en özel anlarını uzman ellere bırakmak istemektedir. Böylece fotoğraf pozlarının inceliğini anlayan kişiler de bu işten kazançlı çıkmaktadır. Bu iş için tabii bir miktar, doğum ve bebekler hakkında bilgi birikiminiz gerekmektedir.

VİOP’ta İşlem Yapmak

Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası olarak geçmektedir. Yani pratik bir şekilde VİOP’tan işlem yapmak, değerlendirmeniz gereken iş fikirleri arasındadır. Çünkü az sermaye ile al sat işlemi oldukça pratiktir. Haliyle az sermaye ile ticaret göze daha parlak gelmektedir.

Hisse senetleri, dövizler, altın ve endeksler gibi farklı enstrümanlar işe işlemler yapabilirsiniz. Yalnızca olumlu sonuçlar alabilmeniz için öncelikli olarak VİOP hakkında detaylı bilgiler edinmelisiniz. Bunun için kurumların ücretsiz deneme hesaplarından faydalanabilirsiniz

Solucan Gübresi Üretim Tesisi Yapmak

Ülkemizde en hızla gelişen sektörler arasında yer almaktadır. Bu yüzden bizlerde solucan gübresi üretimini listeye eklemek istedik. Hem kazançlı hem de üretimi kolay olan bu iş, girişimci kişileri oldukça mutlu etmektedir. Asla büyük sermayeler gerektirmeden, belli başlı şeyler ile metrekarelik bir reaktör belirtmeniz gerekmektedir.

Mantar Yetiştiriciliği Yapmak

Mantar yetiştirmek kolay olmasının yanında talep miktarı da oldukça fazladır. Bu yüzden sektör de girişimci kişilerin yüzlerini güldürmektedir. Tabii öncesinde hangi tür mantarı yetiştirmek istediğinize karar vermelisiniz. Çünkü bir istiridye mantarı, kültür mantarına kıyasla daha ender bulunan bir türdür. Haliyle pazarlaması da daha kolay olmaktadır.

Yarasa Gübresi Satmak

Yurt dışında birçok ülkede bu iş fikri yapılmaktadır. Ancak son yıllarda da ülkemizde iyi bir kazanç haline dönüşmüştür. Şimdiye kadar yarasa gübresi üretimi için tesis kuran girişimciler oldukça mutlu olmaktadır. Tamamen doğal olan yarasa gübreleri, verimlilik açısında %50 ile %120 arasında değişmektedir.

Çiçekçi Dükkânı Açmak

Aslına baktığımızda çiçekçilik daima iş yapan bir meslektir. Gerek düğünlerde veya özel günlerde en fazla ihtiyacımız olan detaydır. Haliyle hem az sermayeli hem de kazançlı bir iştir. Yüksek kar marjıyla girişimci adayların ilgisini çekmeyi oldukça başarmıştır. Belli noktalara dikkat ederek gayet kazançlı bir iş yapabilirsiniz.

Catering Hizmeti Vermek

Günümüzde artık hazır yemek şirketleri pek bir ilgi çekmektedir. Etrafımızda bu kadar çok olmasıyla birlikte fazlasıyla da talep görmektedir. Küçük bir dükkanla başlayarak büyük bir firma haline gelen birçok işletme bulunmaktadır. Tabii ki bu alanda da ekmek yiyen bir şirket olabilirsiniz. Eğer yemek yapmayı seviyor ve bu işte kar elde etmek istiyorsanız, mutlaka bu iş fikrini denemelisiniz.

Teraryum ve Minyatür Bahçe Yapmak

Teraryumlar ve minyatürler günümüzde artık oldukça popüler olmaktadır. Hem yapımı eğlenceli hem de karlı bir iş fikri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yeşil Temizlik Hizmeti Vermek

Temizlik şirketleri bu alanda aslında oldukça iyi bir kazanç sağlamaktadır. Hem sağlıklı yaşamayı çevreye zarar vermek istemeyen kişilerin en fazla tercih ettiği mesleklerden birisidir.

Danışmanlık Hizmeti Vermek

Günümüzde en kazanlı işlerden birisidir. Ancak bu alanda öncelikle hangi alan üzerine danışmanlık vermek istediğinizi belirlemeniz gerekmektedir. Ardından küçük bir ofis açarak ya da İnternet üzerinden danışmanlık işlerinizi yürütebilirsiniz.

Tasarım Takı Yapıp Satmak

Çok daha fazla ek gelir elde etmek adına tasarımsal bir takı yapmak oldukça kazançlı bir iştir. Farklı modeller ve iyi bir pazarlama tekniği ile ciddi anlamda ek gelir elde edebilirsiniz. Güzel bir dekorasyon ile başka hiçbir yerde bulunmayacak tasarımları yapabilirsiniz. İlgisini oldukça fazla olacaktır.

Oto Kurtarıcı İşi Yapmak

Oto kurtarıcı işi başta garipsense de aslında oldukça pratik bir iştir. Ancak bu iş için bazı belgeleri kesinlikle almanız gerekmektedir. Tabii ayrıca araba kurtarma şirketiniz için en 1 adet aracınızın olması gerekmektedir. Günümüzde hemen hemen 2. El bir aracı 60 bin TL oranında satın alabilirsiniz. İlgi çeken bir reklam da yaparak, rahatlıkla bu sektörde ilerleyebilirsiniz.

Freelance İşler Yapmak

Günümüzde en pratik ve kazançlı işlerden bir diğer ise, freelance çalışmaktır. Örneğin; logo tasarımı, yazarlık, satış ortaklığı, online satış veya web tasarımı gibi sektörleri tercih edebilirsiniz. Tabii bu işlemi yapabilmek için kaliteli bir web sitenizin olması gerekmektedir. Yani reklamlar için bir miktar para harcamalısınız.

Yaşam Koçluğu Yapmak

Hayatınızın zorlaşması ve insanların bazen sıkıntılarını dinlemek oldukça kazançlı bir iş olabilmektedir. Aslına baktığımızda asla bitmeyen bir sektördür Farkındalığı arttırmak adına yaşam koçluğu yapmak ve bunu meslek edinmek oldukça kazançlı bir iş olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak rekabetin fazla olduğunu bilmeli ve kendinizi farklı gösterecek kulvarlar bulmalısınız. Eğer sizlerde ek iş veya meslek edinmek istiyorsanız, yukarıda ki iş fikirlerini değerlendirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Eklenenler

İPhone’da Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

İPhone’da ınstagram video indirme, iPhone kullanıcıların en merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Bu sorunun bu kadar merak edilmesinin sebebi ise, İnstagram kullanıcılarının videoları telefona...

Markalaşmak İçin Sosyal Medya Kullanımı

Günümüz gereği yeni bir işe atıldıysak adını herkese duyurmak yani markalaşmak isteriz. Bu çok doğaldır. Markalaşmak kavramı aslında bir tanıtma yoludur. Bu yol sayesinde...

iPhone Etkin Değil Hatası ve Çözüm

Bir iphone' u fabrika varsayılan ayarlarına sıfırladıysanız ya da bir cihazı yeni olarak ayarlamak için geri yükledi iseniz, iphone' u yeniden kurarken bu "Etkinleştirme...

İPhone Durum Çubuğu Simgeleri

İphone; Apple’ın büyük bir hedef kitlesine hitap eden mobil cihazlarının markasıdır. Önemli bir kullanıcıya sahip olan İphone'un en büyük özelliği olan İPhone durum çubuğu;...