Pazar, Ağustos 1, 2021
Ana Sayfa Bitcoin Alt Coinler En Çok Kazandıran Altcoin'ler

En Çok Kazandıran Altcoin’ler

Öncelikle Altcoin nedir ve en çok kazandıran Altcoin’ler nelerdir? Tek tek bahsedelim. Bitcoin’ler yıllar içinde yaptığı bu devrim ile oluşan Bitcoin şifrelerini Altcoin’e çevirmiştir. Peki, Altcoin borsası nedir? Ve Altcoin al sat nasıl yapılır? Şimdi tüm detaylarıyla bahsedelim.

Altcoin Nedir?

Bitcoin, kısaca belirlenmiş ve bir kod dizini olarak kullanılan ve tamamen sanal para birimi olarak bilinmektedir. Son zamanlarda ilgiler oldukça fazla artmasıyla birlikte, çözümlenen Bitcoin şifreleri de artmıştır. Dolayısıyla bu alanla ilgili donanımlar da üretilmiştir. Bitcoin dünyasında ilgilerinin beklenmedik şekilde artmasıyla birlikte üretilen şifrelerin zorluğu da bir o kadar artmıştır. Böylece farklı Bitcoin türevleri ortaya çıkmıştır.

Farklı bir algoritma yapısına sahip olmakla birlikte yeni şifrelenen birimlere, Altcoin ifadesi nitelendirilmektedir. Yani bir nevi Bitcoin üzerinden şifrelenmiş para birimleridir. Gündemi incelediğimizde 200’ün üzeride Altcoin bulunmaktadır. Böylece Exchange sitelerinde bu sanal para birimine oldukça talep bulunmaktadır.

Ancak Exchange sitelerinde bütün coin’leri bulamayabilirsiniz. Çünkü genel anlamda Altcoinler market hacminin yeterli doygunluğuna ulaşmamıştır. Bu da gerekli talep ile paralel şekilde değişmektedir. Altcoin alım satım siteleri ile birçok altcoin’i rahatlıkla Bitcoin’e çevirebilirsiniz. Hatta güncel olarak bir ifade verecek olursak, Cryptsy sitesinde aktif olarak 150 coin işlem görmektedir.

En Çok Tercih Edilen Altcin’ler Nelerdir?

Günümüzde artık birçok Altcoin oluşmaktadır. Bunun için en çok tercih edilen Altcoin grafik tablosuna baktığımızda bazı Altcoin’ler oldukça tercih edilmektedir. Eğer Altcoin almak gibi düşünceniz varsa mutlaka aşağıda ki bilgileri okumalısınız. Çünkü Altcoin alma sırasında oldukça işinize yarayacaktır. İşte en çok kazandıran Altcoin’ler;

 • Sha- 256,
 • SCRYPT,
 • KECCAK,
 • Quark,
 • Ipo/ Shares,

Tarzında Altcoin’ler oldukça fazla kazandırmaktadır. Şimdi bu Altcoin’lere daha detaylı bakalım ve Altcoin analizleri yapalım.

Sha- 256 Altcoin Şifreleme Türü

Bitcoin’nin kullandığı şifreleme altgoritmalarından birisidir. Hatta bununla birlikte gündemde en fazla ilgi odağı olan 2. Büyük şifreleme para birimi ise Litecoin ve Scrypt şifreleme algoritmasıdır.

Keccak Algoritması

Tamamen Maxcoin ile ün kazanmış ve hizmete girmiştir. Maxcoin, CPU tabanlı sistemler adına öncelikle olarak geliştirilmiş ve oldukça kazançlı bir coin olarak gündeme oturmuştur.

Quark

Eğer işlemcinize güveniyorsanız ve iyi bir Quart tabalı coin biliyorsanız ciddi anlamda kar elde edebilirsiniz.

Ripple Coin

Yani İpo türüyle şifrelenmiş ve ün kazanmış bir coindir. Shares oranına göre sizlere daha iyi bir kazanç sağlamaktadır.

Neden Altcoin Üretilir?

Bunun çok basit bir nedeni bulunmaktadır. Başlıca sebebi, madenciliktir. Yani madencilik zorluk seviyesinin düşük olmasıdır. 1’e yakın olan zorluk seviyesiyle birlikte bir Altcoin oldukça hızlı bir şekilde üretilebilmektedir. Tabi iyi bir kazanç elde edilmektedir. Ancak bitcoin ve Litecoin’ler yani 2. En büyük şifrelenmiş para birimleri oldukça yüksek seviye zorlular ile üretilmektedir. Bu coin’ler dolayısıyla arz/talep oranlarına göre change sitelerinde değer görmektedir. Tabi sizler değişen değerlere göre düşük zorlukta coinler üretebilirsiniz ya da bitcoin cinsine çevirebilirsiniz.

Altcoin’ler Neden Tercih Edilmelidir?

Öncelikle Altcoin’lere kesinlikle bir şans verilip, tercih sırasına koyulmalıdır. Ancak bu nokta da dikkat edilmesi gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Çünkü her Altcoin, Exchange yapılan sitelere eklenmemiş olabilir. Bunun için öncelikle kısa süre içinde ilgi çekecek ve kullanıcıya hitap edecek altcoin’ler tercih edilmelidir. Bununla birlikte coin alma işleminde belirli noktalara dikkat etmelisiniz.

Çünkü Bitcoin ve Altcoin dünyasında birçok enstrüman bulunmaktadır. Dolayısıyla riskler oldukça fazladır. Zaten kazanç getiren bir dünya olmasından dolayı da riskler oldukça doğaldır. Haliyle Altcoin cüzdan yaparken kimse kaybetmeyi istemez.

En İyi 5 Altcoin Nedir?

Gündemde tercih edilen birçok Altcoin bulunmaktadır. Bunlar şöyle sıralarsak;

 • Enjin Coin ( ENJ),
 • Monaco ( MCO),
 • Basic Attention Token (BAT),
 • Siacoin (SIA),
 • Steem ( STEEM),

Şeklindedir. Şimdi bu en iyi 5 Altcoin yorum işlemini yapalım.

 1. Enjin Coin ( ENJ)

Enjin Coin, oyun içinde eşya transferlerine yeni bir boyut kazandırmaktadır. Hali hazırda olan oyun içinde eşyaları takaslamak adına birçok web sitesi olmasına rağmen, Enjin Coin oldukça yeni bir soluk getirmiştir. Yani Enjin Coin karşılığında birçok eşyayı satabilir ve takas yapabilirsiniz. Yatırım düşünen kişilerin özellikle Enjin Coin’e göz atmasında ve değerlendirmesinde fayda olmaktadır.

 1. Monaco (MCO)

İstediğin zaman, istediğin yerde! Sloganı ile hizmete sürülmüştür. Hatta değerlendirilmesi gereken en esas para birimlerinden birisidir. Genel itibariyle kullanım amacı para ve kripto Coin şeklindedir.

Adeta kredi kartı gibi paranızı Monaco’nun sizlere sağladığı kart yardımıyla anlaşmalı iş yerlerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Aslına baktığımızda özellikle seyahat edenlerin ödemek zorunda olduğu ve miktar açısından oldukça yüksek komisyonları göz önünde bulundurduğumuzda oldukça çözüm odaklı bir işlemdir. Bu yüzden bu Coin’i de mutlaka değerlendirmelisiniz.

 1. Basic Attention Token (BAT)

Basic Attention Token, özellikle reklamcılık alanında büyük bir yenilik sunmuştur. Mevcut İnternet reklamlarının aracı komisyon oranlarının oldukça yüksek olmasından dolayı ve reklamların hiçbir türlü hedef kitleye ulaşamamasından dolayı bu Coin geliştirilmiştir. Bu proje ile halen daha geliştirilmeye devam etmekte olup, diğer reklam servislerinin de önüne geçeceğini bildirmektedir.

 1. Siacoin (SIA)

Bulut bilişimi ve bulut depolama teknolojisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Büyük firmalara kıyasla, Siacoin, oldukça düşük maliyetler karşılığında dosyalarınızı bulut servisinden faydalandırabilirsiniz. Tüm dosyalar sia sistemine kayıtlı bir şekilde durmaktadır.

Bilgisayarlarınızda değerlendirmek istediğiniz alanları, şifreli olarak yükleyerek, dosyalarınıza zarar vermekten kurtarmaktadır. Bu teknoloji sayesinde bilgisayarınıza ait olarak zarar vermek isteyen kişiler için işler oldukça zorlaşmaktadır. Çünkü güvenli bir bulut depolama alanı oluşmaktadır. Siacoin, son 3 ay içerisinde neredeyse 0 değer kazanmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Eklenenler

İPhone’da Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

İPhone’da ınstagram video indirme, iPhone kullanıcıların en merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Bu sorunun bu kadar merak edilmesinin sebebi ise, İnstagram kullanıcılarının videoları telefona...

Markalaşmak İçin Sosyal Medya Kullanımı

Günümüz gereği yeni bir işe atıldıysak adını herkese duyurmak yani markalaşmak isteriz. Bu çok doğaldır. Markalaşmak kavramı aslında bir tanıtma yoludur. Bu yol sayesinde...

iPhone Etkin Değil Hatası ve Çözüm

Bir iphone' u fabrika varsayılan ayarlarına sıfırladıysanız ya da bir cihazı yeni olarak ayarlamak için geri yükledi iseniz, iphone' u yeniden kurarken bu "Etkinleştirme...

İPhone Durum Çubuğu Simgeleri

İphone; Apple’ın büyük bir hedef kitlesine hitap eden mobil cihazlarının markasıdır. Önemli bir kullanıcıya sahip olan İphone'un en büyük özelliği olan İPhone durum çubuğu;...