Perşembe, Temmuz 29, 2021
Ana Sayfa Genel Birikim Finans Nedir?

Birikim Finans Nedir?

Güvenilir yatırım alanı birikim finans ufak birikimlerin varlıklara dönüştüğü bir finans alanıdır. Küçük birikimlerin büyük yatırıma dönüşmesi adına bankaların kapısını çalmanıza gerek kalmıyor. Dilediğiniz her şeye birikimlerinizle ulaşmanız mümkündür. Ev ve araba gibi birçok konuda destek alabildiğiniz birikim finans yöntemi en sağlıklı kredi yöntemidir. Aynı zamanda bu yöntemle faiz ödemek durumunda kalmıyorsunuz. Birikim finans demek mevcut birikimlerinizi değerlendirmeniz, altınlarınızı eve, paranızı arabaya çevirmeniz anlamına geliyor. Bunun yanı sıra büyük banka prosedürlerine, ipoteğe ve kefil gibi şartlara gerek kalmıyor.

Birikim Finans Nedir?
Birikim Finans Nedir?

Birikim Finans Ne İşe Yarar?

Birikim finans öncelikle hayallerinizi gerçekleştirmek adına bütçenize bakıyor. Ev ya da araba almak için iki katı faiz almıyor. Teminat ya da taşınmazı ipotek altına almadan sizlere imkân sağlıyor. Bunun için sizden faiz almıyor ve birikimlerinizi belirlemeniz halinde sizlere uygun ödeme koşulları sunuyor. Birikimlerinizi evde tutmanıza gerek yok. Birikimler saklandığı yerde değerlenmiyor ancak birikim finans ile anında eve ya da arabaya dönüşebiliyor.

Birikimler Ne Olabilir?

Birikim demek tasarruf demektir. Yıllardır biriktirdiğiniz paranız banka kredisinde peşinat ya da masraflara yetmeyebilir. Birikim finans yönteminde ise peşinatlı peşinatsız her koşulda istediğiniz evi ve arabayı alma imkânınız oluyor. Artık cebinizdeki paranız faize ya da gereksiz masraflara gitmeyecek. Bankalardan aldığınız taşıt ya da konut kredisinde her an evinizi kaybetme korkusu yaşarsınız. Birikim finansta ise birikimleriniz yavaş yavaş birikiyor ve borcunuz bitmeden istediğiniz eve kavuşabiliyorsunuz.

Birikim Finans İle Kredi Alınır Mı?

Bankalara gittiniz ve sizlere birçok koşul sundular. Bu nedenle kredi almanız güçleşti ama üzülmeyin birikim finans ile kredi almanız mümkün oluyor. Birçok kurulum ve kuruluş bankalardan daha uygun faiz oranlarında kredi imkânı sağlıyor. Günümüzde en fazla ihtiyaç duyulan nakit ihtiyacı bu kurumlar tarafından sağlanabiliyor.

İnternetten Kredi Nasıl Alınır?

İnternet üzerinden kredi tanımlanması için bazı bilgilerinize ihtiyaç duyuluyor. Artık yeni dünya düzeninde dijital olarak işlemler yürütülüyor. Bu işlemlerin sürekli internet üzerinden yapılması artık bankaya başvurmadan birçok finans kurumundan destek almanızı sağlıyor.

Finans kurumlarının işleyici banka sistemi gibi değildir. Bankalar kadar koşul ve şart istemiyorlar. Alınan tutarın uygun ödeme koşullarıyla geri ödenmesi sonucu bir sonraki kredi daha fazla tanımlanabiliyor. Eski güven sisteminin ağır basması ile düşük faizle kredi kullanmak mümkün oluyor.

Birikim Finans Hangi Birikimleri Alıyor?

Birikimleriniz arasında hangilerinin peşinat kabul edilebileceği kafanızı karıştırabilir. Peşinat olarak dilediğiniz yatırımlarınızı birikim finans peşinat olarak gösterebiliyorsunuz. En uygun kredi koşulları ya da sunulan projeler ile dilediğiniz hayale kavuşuyorsunuz.

Birikimler;

  • Araç
  • Altın
  • Döviz
  • Nakit

Bu peşinat yöntemlerinden birini seçerek daha fazla peşinat verebilir, daha kısa sürede hayalinize kavuşabilirsiniz. Birikimleriniz sizlere ufak gelse de birikim finansta oldukça değerlidir. Haksız kazanç elde eden bankaların yüksek faiz oranları, talepleri, bitmeyen koşulları ve masrafları herkesi bunaltıyor. İnsanların hayallerini tüketen bu durumlar maalesef yeni bir ev alabilme hayalini başka bahara bırakıyor. Artık bu umutsuzluğa son, dilediğiniz hayale ulaşmak için az kaldı.

Birikim Finans Nedir?
Birikim Finans Nedir?

Birikim Finans İle Altınlarınızı Değerlendirin

Birikim finansa yastık altında unuttuğunuz, bankaya vermeye kıyamadığınız altınlarınızı değerinde peşinat olarak sayıyor. Özellikle bankaların sürekli altınları istemesi ve tüketicilerin altınlarını fiziki olarak götürmesi sonucu, geri talep ettiklerinde bazı işlem gecikmeleri yüzünden zarara uğranılıyor. Piyasada altın fiyatları yükseldiğinde işlemlerin kapanması bankaların niyetini kötüye kullandıklarını göstermektedir. Bu nedenle güvensizlik yaratan bu durum yerine, gerçek bir yatırım için peşinat sayılması sizler için daha makul bir karardır.

Tüketiciler İçin Birikim Finans Görüşleri

Tüketiciler artık bilinçli ve birçok alternatif arasından kendileri için en doğru olanı seçebiliyorlar. Bu durumda yapılan tüm işlemlerin tüketici yararına olması beklenir. Günümüzde para kolay kazanılmıyor ve faize giden her para ana kazanç üzerinden havaya uçuyor. Yapılan ekstra masraflar, zor ödeme koşulları, uzun vadeler nedeni ile tüketiciler umutsuzluğa kapılıyor. Ödeme güçlüğü ise en son istenecek durumlar arasında yer alıyor.

Bankalarda yapılan ödeme gecikmeleri sonuçları vatandaş için oldukça ağırdır. Hukuksal olarak yapılan gecikmeler icraya yansıyor, vatandaşın malına haciz konuluyor, ipoteklere bankalar tarafından el konuluyor. Bu zor durumlarda ise vatandaş hem parasından hem de bin bir umutla aldığı malından oluyor. Artık tüketiciler birikimlerini ne kadar zor şartlar altında yaptıklarını fark ederek fazla faizler ödemek istemiyorlar.

Birikim Finans Avantajları Nelerdir?

Birikim finansın en büyük avantajı vatandaşın hayaline fazla para ödemeden, risk altına girmeden kavuşmasıdır. Birikimlerini araç olarak da sunabilen vatandaşlar belirli yaşta olan araçlarını peşinata saydırabiliyor. Birçok finans kurumu farklı sistemle çalışıyor. Ev, araba, arsa ya da nakit vererek finans desteği sağlıyor. Üstelik pandemi dolayısıyla tüm işlemlerin internet üzerinden yapılması üzerine online başvurular dahi alınabiliyor. Bankaların çıkardığı zorluklarla bu yöntem üzerinden karşılaşılmıyor.

Finans desteği adeta bankalar tarafından ihtiyacı olmayana tanımlanır hale gelmiştir. Bu durumda maddi olanakları olan kişiler ev, araç ya da nakit alabiliyor. Akıllara gelen soru ise her zaman aynıdır. İhtiyacım olmasa neden finans desteği talep edeyim? Bu soru birçok tüketici tarafından telaffuz edilmektedir. Birçok şartlara haiz olan vatandaşın zaten finans desteğine ihtiyacı yok.

Süslenen faiz oranları, kampanyalar ve internet bankacılık hizmetleri günümüzde tüketicilere olumsuz cevaptan başka bir şey vermiyor. Üstelik olumsuz cevaplar tüm bankalarda gözüktüğü için başka bankalara 6 ay başvuru yapamıyorsunuz, aksi halde ret cevabı ile karşılaşıyorsunuz. Bankalar yerine birikim finans kurumları tarafından esneklik getirilmiş durumdadır. Artık hayalleriniz için bankalardan olumsuz cevap almak durumunda kalmayacaksınız. Destek hiçbir zaman bitmez ve yeni kapılar açılır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Eklenenler

İPhone’da Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

İPhone’da ınstagram video indirme, iPhone kullanıcıların en merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Bu sorunun bu kadar merak edilmesinin sebebi ise, İnstagram kullanıcılarının videoları telefona...

Markalaşmak İçin Sosyal Medya Kullanımı

Günümüz gereği yeni bir işe atıldıysak adını herkese duyurmak yani markalaşmak isteriz. Bu çok doğaldır. Markalaşmak kavramı aslında bir tanıtma yoludur. Bu yol sayesinde...

iPhone Etkin Değil Hatası ve Çözüm

Bir iphone' u fabrika varsayılan ayarlarına sıfırladıysanız ya da bir cihazı yeni olarak ayarlamak için geri yükledi iseniz, iphone' u yeniden kurarken bu "Etkinleştirme...

İPhone Durum Çubuğu Simgeleri

İphone; Apple’ın büyük bir hedef kitlesine hitap eden mobil cihazlarının markasıdır. Önemli bir kullanıcıya sahip olan İphone'un en büyük özelliği olan İPhone durum çubuğu;...