Perşembe, Temmuz 29, 2021
Ana Sayfa Genel Instagram Reels Nedir?

Instagram Reels Nedir?

Dünyanın en çok kullanılan, en çok beğenilen ve en yeni özelliklere sahip olan Instagram reels uygulamasını kullanıcılarına sundu. Artık kısa videoları dilediğiniz gibi çekecek, ses ve efekt ekleyerek yepyeni bir video haline getirebileceksiniz. 15 saniyelik videoların etkisini gördüğünüzde çok şaşıracaksınız. Hikâyenizde paylaştığınızda herkes tarafından çok beğenilen bu kısa videoları dilediğiniz gibi birçok uygulamada paylaşabileceksiniz.

Videolarınızı düzenleyerek farklılık yaratmak istiyorsanız hemen bu yeni özelliği keşfetmelisiniz. Reels özelliği oldukça kullanışlı. Hikâyenizde, keşfet bölümündeki reels videolarında hemen keşfedileceksiniz. Herkese açık olarak hesabınızı ayarlamanız halinde keşfet özelliğinden yararlanabiliyorsunuz. Yaratıcı araçlar ile birbirinden farklı içerikler üretebilir ve hızla dijitalleşen dünyada içerik üreticisi olabilirsiniz. Bazen en kısa videolar, uzun videolardan daha etkilidir.

Instagram Reels Nedir?
Instagram Reels Nedir?

Instagram Reels Neden Tercih Ediliyor?

Günümüzde en fazla önemli olan şey zamandır. Bu nedenle uzun uzadıya vakit alan videolar kişilerin sıkılmasına neden olur. İş yerinde, yolda ve gittiğiniz her yerde kısa videoları izlemek fazla zamanınızı almaz ve keyifli olur. Özellikler 15 saniyelik olan bu videolardan yüksek keyif almanız garanti oluyor. Reels’i kullanmak için kendi kameranızı devre dışı bırakın çünkü sizlere instagram kamera hizmetini sunuyor. Instagram kamerası üzerinden kaydettiğiniz videoları düzenliyorsunuz.

Düzenlemelerde;

  • Ses
  • Efekt
  • Orijinal kütüphane sesleri
  • Yaratıcı düzenleme araçları
  • Orijinal kullanıcı sesi

Tüm bu özellikler arasında özellikle kişiye ait yani sizin sesiniz bu paylaşım videosunda paylaşılabilir olacak. Sizin sesinizi farklı videolarda görmeniz mümkün oluyor. Oldukça eğlenceli gözüken bu durum sizin yaratıcılığınızla birleşerek muhteşem bir hal alıyor. Efekt kullanımları da videonuza keyif katıyor. Farklı efektlerle videonuzu zenginleştireceksiniz. Tüm yüklediğiniz video düzenleyici programları silebilirsiniz. Hem artık uygulama olarak telefonunuzda yer kaplamayacak hem de anında videolarınızı düzenleyerek paylaşabileceksiniz.

Reels AR Efektleri

Reel özellikleri arasında bulunan efektler, dünyada kullanılan efektler ve içerik üreticileri tarafından zenginleşmiş özellikleri barındırıyor. Sizlerin de kaydettiği birçok efekt artık dünyada kullanılabilecek. En fazla beğenilen içerik efektleri ise keşfet Instagram reels kısmında yayınlanacak. Takdirleri üzerinize toplayarak daha fazla takipçi kazanacaksınız.

Reels Zamanlayıcı

Video çekerken ne zaman başlayacağı konusunda bazı ayarlar yapılabiliyor. En önemli uygulama özellikleri arasında dilediğiniz süreyi belirleyerek çekim yapabilme özelliğidir. Bu nedenle akıllı telefonunuzu zamanlama olarak ayarlayabilir ve dilediğinizde videoya başlayabilirsiniz. Bu şekilde kırpma işlemi yapmanıza gerek kalmadan videonuzu kullanabilirsiniz.

Reels Hizalama

Siz artık bir klip yönetmenisiniz, bu nedenle isterseniz klip arasındaki geçişleri çok iyi ayarlamanız gerekiyor. Bunu yapmanız için profesyonel olmanıza hiç gerek yok. Yapmanız gereken sadece Instagram kamerasına giriş yapmak ve sonunda videonuzu seçerek iki video arasında profesyonel geçiş sağlamaktır. Hizalama özelliği hemen devreye girerek geçiş ayarlarınızı kusursuz yapmanızı sağlıyor.

Instagram Reels Nedir?
Instagram Reels Nedir?

Reels Hız Özelliği

Reels ile düzenlemek istediğiniz videonun yavaşlaması ya da hızlanması muhteşem bir seçenek oluşturuyor. Hem görsel olarak farklı bir sunum yapıyorsunuz hem de birbirinden farklı geçişlerle izleyenleri hayran bırakıyorsunuz. Çektiğiniz en basit videonun bile bu özellik ile nasıl farklı olduğunu gördüğünüzde şaşıracaksınız.

Galeriden Reels’e Video Aktarma

Videolarınızı dilerseniz tek seferde çekin ya da daha önce yüklediğiniz videoları Instagram reels ile birleştirin. Bunu yapmak için hangi seçeneği tercih edeceğinizi belirleyin. Geçişleri sağlamak için iki ayrı videonuzu daha önceden galeriye kaydetmiş olabilirsiniz. O halde yapmanız gereken bu videoları reels üzerinden galeri kısmına gelerek seçmeniz ve efektler ile birleştirmenizdir. Tüm efekt, ses, görsel seçimleriniz sizin istediğiniz gibi olacak.

Reels İle Daha Hızlı Keşfet

Keşfedilmek elbette tüm Instagram kullanıcılarının hayali. O halde en fazla keşfedilen olmak için reels videolarınızı Instagram üzerinden hazırlamaya başlayın. 15 saniyelik bir video ile keşfedilmenin etkili yolculuğuna çıkın. Keşfet özelliği, bilindiği üzere tüm dünyadan kullanıcıları kapsıyor. Dolayısıyla sizin dünyanın her noktasından keşfedilmeniz ve hedeflerinize yüz adım daha yaklaşmanız keşfet özelliğine bağlı olacak.

Reels için keşfet özelliğinde ayrı bir bölüm yapılandırıldı. Bu bölümde kısa video sevenlere özel tüm reels videoları barınıyor. Birbirinden farklı ve etkili videoların içerik üreticilerini görebilir, onlardan tüyolar alabilirsiniz. Özelliği kullanmadan önce elbette bazı tavsiyelerimiz olacak.

Reels Özelliğini Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her özellik öncelikle deneme yanılma gerektiriyor. Bunun için öncelikle güncel bir video paylaşmak yerine galerinizde mevcut olan videolarınızdan deneme yapabilirsiniz. Bu şekilde hem istemediğiniz bir görüntünün hızla yayılmasını engellersiniz hem de pratik yapmış olursunuz. Reels özelliğini kullanırken efektleri tek tek denemeli, ses ve diğer özellikleri keşfetmelisiniz. Unutmayın ki 15 saniye bazı videolar için oldukça avantajlı bir süredir.

Anlatmak istediğiniz, sizi anlatan videolarınızı 15 saniyeye sığdırarak farklılık yaratabilirsiniz. En mantıklı yapacağınız kullanım ise bu yazıyı önceden okumanız ve reels mantığını kavramanızdır. Uzun video hayaliniz var ise Instagram reels ile mümkün olmadığını bilmelisiniz. Öncelikle videoların etkisinin uzun olmasına göre nitelendirilmediği biliniyor. İlk saniyelerde sizi çeken bir video sonrası aklınızda oldukça olumlu bir etki kalır.

Kimse uzun videolar için zamanını harcamak istemez. Reels bu durumda videoların özet kısmıdır. Yani en zevkli yönü ile kısa ve etkili olan bir seyir sunar. Tıpkı bitmesini istemeyeceğiniz bir kısa film gibi etkiye sahiptir. Tüm taleplerinizde farklı videolarınızı şekillendirebilir, her geçen gün daha profesyonel içerikleri Instagram dünyasına kazandırabilirsiniz.

Her kullanıcının muhakkak beğeneceği videolar ise keşfet sayesinde viral olur. Kendinizi keşfet bölümünde görmek ya da yakınlarınızın sizi görmesini oldukça gurur verici olacaktır. Sizlerin her şeyden önce bu konuda yeni özellikleri keşfeden ve yenilikçi özelliklere sahip olan bir yapıda olmanız gerekir. Dijital dünya yeniliklere açık olan her insana kapılarını sonuna kadar açıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Eklenenler

İPhone’da Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

İPhone’da ınstagram video indirme, iPhone kullanıcıların en merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Bu sorunun bu kadar merak edilmesinin sebebi ise, İnstagram kullanıcılarının videoları telefona...

Markalaşmak İçin Sosyal Medya Kullanımı

Günümüz gereği yeni bir işe atıldıysak adını herkese duyurmak yani markalaşmak isteriz. Bu çok doğaldır. Markalaşmak kavramı aslında bir tanıtma yoludur. Bu yol sayesinde...

iPhone Etkin Değil Hatası ve Çözüm

Bir iphone' u fabrika varsayılan ayarlarına sıfırladıysanız ya da bir cihazı yeni olarak ayarlamak için geri yükledi iseniz, iphone' u yeniden kurarken bu "Etkinleştirme...

İPhone Durum Çubuğu Simgeleri

İphone; Apple’ın büyük bir hedef kitlesine hitap eden mobil cihazlarının markasıdır. Önemli bir kullanıcıya sahip olan İphone'un en büyük özelliği olan İPhone durum çubuğu;...