Perşembe, Temmuz 29, 2021
Ana Sayfa Genel Instagram Hikayelere Bağlantı Ekleme

Instagram Hikayelere Bağlantı Ekleme

Instagram hikayelere bağlantı ekleme işlemleri genel olarak birçok insanın günümüzde hesap kullanımı aşamasında faydalandığı seçeneklerden biridir. Instagram sitesi üzerinde yer verilen bu harika özellik hem kullanımı oldukça kolay ve hem de insanlar tarafından çok sevilen özelliklerden biri olarak kendisin öne çıkarıyor.

Instagram hikayelere bağlantı ekleme işlemlerinde birtakım adımların takip edilmesiyle bunun yerine getirilmesi her bakımdan mümkün olabilmektedir. Bu kullanışlı ve güzel özellik hesabı her açıdan canlı ve aktif tutmanın en iyi yollarından biri olarak görülmektedir.

Instagram hikayelere bağlantı ekleme işlemi sayesinde kullanıcılar takipçilerinin rahatlıkla görebilecekleri bir şekilde video veya görüntü paylaşabilmekteler. Takipçilerle daima temasta kalınması açısından bu özellikten maksimum düzeyde her zaman iyi faydalar elde edilebiliyor.

Instagram
Instagram

Hikayelere Bağlantı Ekleme İşlemleri

Instagram hikayelere bağlantı ekleme aşamasında öncelikle Instagram hesabına uygun şekilde giriş yapılması ve ardından ise paylaşılacak hikâye için bir görsel seçilmelidir. Daha sonra hemen görselin üst kısmında belirecek olan zincir görünümlü simgeye dokunulmalıdır.

Bu sembol ilgili işlemlerin yerine getirilmesinde kullanılması gereken en önemli bölümdür. Bu simgeye tıklandıktan sonra devamında yapılacak işlemler oldukça kolay bir şekilde yerine getirilebilmektedir.

Bu simgeye tıklama yapıldıktan sonra takipçilere hangi görseller veya videolar gösterilmek isteniyorsa o seçilmeli ve uygun şekilde buradan bağlantı eklemesi yapılmalıdır. Bu noktada eğer istenirse ekranın yukarı kaydırılacağı şekilde de ilgili bağlantılar bu alana rahatlıkla eklenebilir.

Yüklenen Hikayelerin Hesapta Kalma Süreleri

Instagram günümüzde tüm dünyada oldukça popüler olan ve günlük yaşam içerisinde sıklıkla kullanılan uygulamalardan biridir. Bu uygulama günümüzde günden güne yeni teknolojik dinamiklerle daha fazla geliştirilmekte ve güncellenmektedir.

Instagram sitesi üzerinde tüm insanların daima severek kullandığı hikâye ekleme ve paylaşma özellikleri sonradan eklenen en harika özellikler arasındadır. Genel olarak kullanımı birçok yönden oldukça kolay olan bu özellikte birtakım kriterler ve kurallar bulunmaktadır.

Bunlar arasında en önemlisi, hesaba eklenen hikayelerinde yalnızca belirli bir süre için hesapta kalabilmesi durumudur. İlgili şekilde Instagram üzerinde hesap sahipleri bir paylaşımda bulunurken daima bu durumu göz önüne alarak paylaşımlarını gerçekleştirmeye çalışmalıdırlar. Genel olarak Instagram hikayeler kısmı için yapılan eklemeler 24 saat olacak şekilde hesapta kalabilmekte ve daha sonra ise oradan kalkmaktadır.

Instagram Link Ekleme ve Yukarı Kaydırma İşlemleri

Her geçen gün kendisini geliştirmeye ve yenilemeye devam eden Instagram genel olarak birçok insan tarafından memnun kalınarak kullanılmaktadır. Çünkü bu uygulamada genel kapsamda yapılmak istenen birçok şey kolaylıkla yerine getirilebilmektedir.

Instagram üzerinde insanların severek kullandığı birçok farklı güzel özellik bulunmaktadır. Bunlar arasında sıklıkla kullanılan link ekleme özelliği en iyilerden biridir. Ancak bunun yanı sıra yine bu özellikle ilişkili olan yukarı kaydırma özelliği de sevilerek kullanılmaktadır.

Yukarı kaydırma özelliğinin kullanılabilmesi için bir hikâyenin paylaşılması ve ardından üst kısımdaki zincir simgesi bölümüne tıklanması gerekmektedir. Bu işlemden sonra ekrana gelecek kısma bağlantı verilmek istenen link girilmeli ve ardından ise bitti kısmına dokunulmalıdır.

Yukarı Kaydırma ve Link Ekleme Sorunu

Instagram üzerinde oldukça önemli özelliklerden biri olan link ekleme ve yukarı kaydırma özelliklerini bazı üyeler kullanırken birtakım sorunlar yaşayabilmekteler. Bu konuyla ilgili olarak bir sorunun ortaya çıkması daima üyelere bu doğrultuda birtakım zorluklar yaşatabilmektedir.

Bu sorun genel olarak birtakım farklı etkenlere bağlı olarak ortaya çıkabiliyor. Ancak bunlar arasında en önemli sebebin hesabın popüler olmaması durumu olduğu biliniyor. Bazı hesaplarda yukarı kaydırma ve link ekleme özelliklerinin aktif olmaması çoğunlukla bu önemli etkenden kaynaklanıyor. Eğer ilgili hesaplar takipçi sayılarını 10 binin üzerine çıkarabilirlerse o zaman rahatlıkla bu özelliği kullanmaya başlayabiliyorlar.

Instagram Hikayelere Bağlantı Ekleme
Instagram Hikayelere Bağlantı Ekleme

Yukarı Kaydırma Özelliği Ne İşe Yarar?

Instagram üzerinde yer alan bu önemli özellik oldukça işe yarayan ve iyi faydaları olan bir kullanım aracıdır. Bu özellikle ile kişisel ürün ve hizmetler tanıtılacağı gibi farklı firmaların hizmet ve ürünlerinin de tanıtım işlemleri rahatlıkla yapılabilmektedir.

İkinci el ürün satışları veya gıda hizmetleri kapsamında burada yukarı kaydırma işlemleriyle kişilerin ilgili ürüne rahatlıkla ulaşması sağlanabilmektedir. Yine Youtube kanalı gibi farklı mecralara insanları yönlendirmek noktasında da bu özellik etkin bir şekilde işlevsel olarak işe yarayabiliyor.

Bu işlem sayesinde buradaki takipçini kitlesinin büyük bir çoğunluğunun diğer mecraları da takip etmesi kolaylıkla sağlanabiliyor. Bu durum takipçilerle daima her noktadan temasta kalınması açısında çok fonksiyonel bir görev görüyor.

Instagram Kısa Bağlantılı Link Ekleme İşlemleri

Bazı internet sitelerinin adresleri gereğinde fazla uzun ve çeşitli kombinasyonlarla dolu olabilmektedir. İlgili adresleri uzun halleriyle paylaşmak yerine bunları daima kısaltarak paylaşmak her bakımdan daha iyi sonuçların alınabilmesine bir katkı sağlayabilmektedir.

Çeşitli internet sitesi adreslerinin linklerini kısaltarak kullanmak için yapılması gereken oldukça kolaydır. Bunun için Google link kısaltma servislerinden faydalanılabilir.

Neden Instagram Hikayelerine Bağlantı Eklenir?

Instagram genel olarak günümüzde insanlar tarafından çok yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bu kadar fazla sayıda insanın sosyal bir alanı kullanması durumu farklı bakış açılarından da değerlendirmeye olanak sağlamaktadır.

İnsanların çokça bulunduğu bir alanda reklam ve tanıtım faaliyetlerinin her bakımdan en iyi şekilde yapılması şansları olduğu için bu özellikten birçok firma faydalanmak istemektedir. Bundan dolayı da fazla sayıda takipçisi olan hesaplarla iş birliği yaparak yeni müşteriler kazanmak ve müşteri portföyünü genişletmek çabası içerisinde girmektedirler.

Bundan dolayı birçok Instagram hesap sahibi, kişisel isteklerin yanı sıra firma bazlı çalışmalar içinde ürün ve hizmet tanıtımları kapsamında hikayelerine bağlantı ekleyebilmektedirler. Bu durumdan firmalar fayda görebildiği gibi Instagram hesabı sahibi de yeni takipçiler kazanacağı için çok iyi şekilde faydalar elde edebilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Eklenenler

İPhone’da Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

İPhone’da ınstagram video indirme, iPhone kullanıcıların en merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Bu sorunun bu kadar merak edilmesinin sebebi ise, İnstagram kullanıcılarının videoları telefona...

Markalaşmak İçin Sosyal Medya Kullanımı

Günümüz gereği yeni bir işe atıldıysak adını herkese duyurmak yani markalaşmak isteriz. Bu çok doğaldır. Markalaşmak kavramı aslında bir tanıtma yoludur. Bu yol sayesinde...

iPhone Etkin Değil Hatası ve Çözüm

Bir iphone' u fabrika varsayılan ayarlarına sıfırladıysanız ya da bir cihazı yeni olarak ayarlamak için geri yükledi iseniz, iphone' u yeniden kurarken bu "Etkinleştirme...

İPhone Durum Çubuğu Simgeleri

İphone; Apple’ın büyük bir hedef kitlesine hitap eden mobil cihazlarının markasıdır. Önemli bir kullanıcıya sahip olan İphone'un en büyük özelliği olan İPhone durum çubuğu;...