Perşembe, Temmuz 29, 2021
Ana Sayfa Genel Instagram Mail Adresi Nasıl Değiştirilir?

Instagram Mail Adresi Nasıl Değiştirilir?

Sosyal medya hesaplarının güvenliğinin sağlanması ve başka kişilerin eline geçmesini önlemek için bilgilerin güncel olması ve değiştirilmesi büyük önem taşımaktadır. Instagram hesabınız başkalarının eline geçtiğinde, hesabınızdan yapılacak her türlü paylaşımdan siz sorumlu olacaksınız. Bunun için hesabınızla ilgili bir şüpheye düştüğünüzde mail adresi değişikliğini hemen yapmalısınız.

Instagram Mail Adresi Nasıl Değiştirilir?
Instagram Mail Adresi Nasıl Değiştirilir?

Mail Adresi Değiştirme İşlemleri

Instagram mail adresi değiştirme işlemleri, birçok kullanıcı tarafından sık yapılan bir işlemdir. Uzun yıllar kullanılan Instagram hesaplarında, çok sayıda veri bulunabilmektedir. Mail adresi ve şifresini unutan ya da hesabı başkalarının eline geçenler zor durumda kalabilecektir. Mail adresi ve diğer profil bilgilerini değiştirmek isteyenler, Instagram hesapları, profili düzenle bölümünden işlemlerini yapabiliyorlar.

İlk zamanlarda, Instagram giriş şifresi değiştirme, mail değiştirme gibi işlemler zor yapılmakta ya da yanlış mail sorunu bildirilmektedir. Yapılan yenilikler ile Instagram mail doğrulama işlemleri daha kolay yapılmaya başlanmıştır. Instagram ve facebook aynı platform üzerinden hizmet verdiği ve bu iki hesap birbiri ile bağlantılı olduğu için kullanıcılar, mail ve şifre değiştirme işlemlerini, facebook üzerinden de yapabiliyorlar.

Instagram Mail Değiştirme Nasıl Yapılır?

Instagram hesapları, mail adresi ile oluşturulmakta ve mail adresi değişiklikleri, üyelik hesabı üzerinden yapılmaktadır. Instagram mail adresi değiştirme işlemleri için şu işlem adımları takip edilir.

  • Instagram üyelik hesabın giriş yapmak,
  • Profil sayfasında profili düzenle butonunu seçmek,
  • Gizli bilgiler bölümüne giriş yapmak,
  • Gizli bilgiler bölümünde, e-posta bölümü seçilir ve mevcut e-posta adresi yenisi ile değiştirilir,
  • Yeni yazılan e-posta adresine Instagram tarafından onay maili gönderilir.

Instagram tarafından yeni e-posta adresine gönderilen mail adresine giriş yapılmaz ve bağlantı ile hesaba erişim yapılmazsa mail adresi değişikliği gerçekleşmeyecektir.

Mobil Cihazlardan Mail Adresi Değiştirme

Instagram ve diğer sosyal medya hesaplarına, mobil cihazlar üzerinden erişim yapanlar, hesap oluşturma ve hesapları ile ilgili çeşitli değişiklikleri yapabileceklerdir. Mobil cihazlarda kullanılan Android ve IOS işletim sistemleri ile Instagram sosyal medya hesabı rahatlıkla kullanılabilmektedir. Instagram mail adresi değişikliğini mobil cihazlardan yapmak isteyenler şunları yaparlar.

  • Instragram uygulamasını giriş yapılır,
  • Profile girilir ve profil düzenle seçilir,
  • Açılan bölümdeki e-posta adresi bölümü seçilir,
  • Mevcut e-posta silinir ve yenisi yazılır,
  • Üsteki tik işareti ile kaydedilir,

Sosyal medya erişimlerini, mobil cihazları üzerinden yapanlar, Instagram hesapları ile ilgili tüm güncellemeleri artık çok kolay yapabiliyorlar. Yeni yazılan mail adresinin kaydedilmesi unutulmamalıdır.

Instagram Mail Adresi Nasıl Değiştirilir?
Instagram Mail Adresi Nasıl Değiştirilir?

Bilgisayardan Değişiklik Yapmak

Instagram hesapları ile ilgili bilgisayar erişimleri üzerinden değişiklik yapmak birkaç adımda daha kolay yapılabilmektedir. Instagram kullanıcıları, mail adresi değişikliklerini hem mobil cihazlarda hem de bilgisayar üzerinden yapılan güncellemeler sayesinde kolay yapmaya başlamıştır. Bilgisayardan Instagram sitesine erişim yapanlar, hesap aç bölümünden, mail adreslerini ve şifrelerini yazarak hesaplarına giriş yaparlar.

Instagram hesabına giriş yapanlar, profil ikonunu seçer ve profili düzenle bölümünden işlemlerini yapmaya başlayabilirler. E-posta bölümünü seçenler, hesaplarında kayıtlı bulunan e-posta adresini siler ve yeni e-posta adreslerini yazarlar. Sayfanın altında yer alan gönder seçeneği ile yaptıkları değişiklikleri kaydeder ve Instagram hesaplarına erişimlerde yeni mail adreslerini kullanmaya başlayabilirler.

Mail Gelmeme Sorunları

Instagram hesabında kayıtlı bulunan mail adresinde bir yanlışlık olduğunda, doğrulama ve bildirim mesajlarını alamayacaksınız. Instagram mail gelmeme sorunu ile karşılaşanlar, şifre değiştirme işlemlerinde ve diğer güncelleme işlemlerinde sorunlar ile karşılaşabilecektir. Şifre değişikliği işlemlerinin yapılabilmesi için doğrulama maillerinin alınması gerekiyor. Mail gelmeme sorunu yaşandığında, işlemlerinizi gerçekleştiremeyeceksiniz. Kullanıcılar, Instagram maillerinin gelmediğini gördüklerinde ilk olarak hesaplarındaki spam bölümünü kontrol etmelidir. Instagram hesabı oluşturulurken kullanılan mail adresi şüpheli görülmüşse, mail adresi askıya alınmış ve mail gönderilmiyor olabilir. Instagram mail gelmeme sorununun çözümü için mail servis sağlayıcısıyla görüşülmeli ya da mail adresi değişikliği yapılarak sorun kolaylıkla çözülebilir.

Profil Düzenleme

Instagram hesabında kullanılan profil bilgileri ve profil resimleri, tüm kullanıcılar tarafından görülebilmektedir. Sizi takip etmek isteyenler, profil bilgilerinize bakarak sizi takit etmeye başlayacaktır. Instagram hesabınızın güvenli olması ve yaptığınız tüm paylaşımların kontrolünün sizin elinizde olması çok önemlidir. Bunun için profil düzenleme bölümünden, kişisel bilgileri ve iletişim bilgilerini düzenleyebilirsiniz. Hesap güvenliği için yapılması gereken işlemlerden birisi de mail adresi ve şifre değişikliğidir.

Profil düzenleme bölümünde yer alan e-posta başlığı seçildikten sonra hesabınızı oluştururken kullanmış olduğunuz mail adresinizin yazılı olduğunu görebilirsiniz. Bu adres üzerine tıklanır ve mail adresi ile ilgili değişiklikler hemen yapılabilir. Yeni mail adresinizi yazdıktan sonra onay işlemlerini yapmalısınız. Onay işlemleri yapıldıktan sonra Instagram mail adresinizin değiştiğini size mail olarak gönderir ve gönderilen mailde yer alan bağlantı linki ile hesabınıza erişim yapmanız istenecektir. Gönderilen maildeki link ile erişimini belirli bir süre yapmayanların, mail adresi değişiklik işlemleri gerçekleşmeyecektir.

Mail Adresi Neden Değiştirilir?

İnternet üzerinden, sosyal medya hesaplarına çeşitli saldırılar yapılabilmektedir. Instagram hesabına saldırı olduğunu ve üyelik bilgilerini kaybetme riski ile karşı karşıya kaldığını düşünenler, hemen mail adresi değişikliği işlemlerini yapmalıdır. Mail adresi değişikliğini yaparken, giriş şifrenizi de güçlü seçenekleri kullanarak belirlemelisiniz. Farklı nedenlerle aktif kullanılan mail adresini değiştiren ve eski mail adresini kullanmayacak olanlar, Instagram hesaplarındaki mail adreslerini de yenisi ile değiştirerek, bilgilendirme mesajlarını almaya devam edebilecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Eklenenler

İPhone’da Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

İPhone’da ınstagram video indirme, iPhone kullanıcıların en merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Bu sorunun bu kadar merak edilmesinin sebebi ise, İnstagram kullanıcılarının videoları telefona...

Markalaşmak İçin Sosyal Medya Kullanımı

Günümüz gereği yeni bir işe atıldıysak adını herkese duyurmak yani markalaşmak isteriz. Bu çok doğaldır. Markalaşmak kavramı aslında bir tanıtma yoludur. Bu yol sayesinde...

iPhone Etkin Değil Hatası ve Çözüm

Bir iphone' u fabrika varsayılan ayarlarına sıfırladıysanız ya da bir cihazı yeni olarak ayarlamak için geri yükledi iseniz, iphone' u yeniden kurarken bu "Etkinleştirme...

İPhone Durum Çubuğu Simgeleri

İphone; Apple’ın büyük bir hedef kitlesine hitap eden mobil cihazlarının markasıdır. Önemli bir kullanıcıya sahip olan İphone'un en büyük özelliği olan İPhone durum çubuğu;...