Perşembe, Temmuz 29, 2021
Ana Sayfa Sosyal Medya İPhone’da Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

İPhone’da Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

İPhone’da ınstagram video indirme, iPhone kullanıcıların en merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Bu sorunun bu kadar merak edilmesinin sebebi ise, İnstagram kullanıcılarının videoları telefona kaydetmek istemesindendir. İPhone kullanan kişiler, sıradan telefonlara göre farklı uygulamalar yapmak zorunda kalabilirler. Çünkü İPhone ve androidlerin çalışma sistemleri birbirinden farklıdır. İPhone kullanmayan kişilere göre, İPhone kullanımı karışık gelebilmektedir. İnstagram’dan İPhone’a video indirmek isteyenler program kullanmalıdır. Böylece beğendikleri İnstagram videolarını kısa sürede indirebilirler.

İPhone’da Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?
İPhone’da Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

İnstagram’dan Neden Video İndirilir?

İnstagram’dan video indirmek istemenin farklı sebepleri olabilmektedir. Bu sebepler şu şekilde sıralanmaktadır.

 • Videonun telefon içinde de olmasını isteme
 • Videoyu başka kişilerle paylaşma
 • Videoyu yeniden izlemek için yeniden İnstagram’a girmek istememe
 • Video’nun kaybolacağını düşünme gibi nedenlerden dolayı beğenilen videolar İPhone’a indirilmek istenmektedir. Bu şekilde İPhone kullanıcıları, videoları istedikleri zaman isteyebilmektedir. Ayrıca video telefonda bulunduğu için daha sonra başkalarına da gösterilebilmektedir.

İnstagramdan Programsız Video İndirilebilir Mi?

Iphone’da İnstagram video indirme son dönemde çok popüler bir hale gelmiştir. Videoların çok güzel içeriklerden oluşması bu ihtiyacın artmasına neden olmuştur. Bu da İPhone İnstagram’dan video indirme için farklı yöntemlerin oluşmasına neden olmuştur. Iphone’a İnstagram’dan video indirebilmek için program bulunmalıdır. Fakat programın olmadığı durumlarda da video indirilebilmektedir.

Bunun için yapılması gereken, Google eklentilerini kullanmaktır. Eklentiler kullanılarak da video indirilebilir. Eklentiler bulunup yüklenmeli ve eklenerek aktifleştirilmelidir. Böylece İnstagram üzerinde beğenilen videolar indirilebilmektedir. Genellikle bunun için Google Chrome eklentileri kullanılmaktadır. En yaygın kullanılan eklentisi ise, Video ve fotoğraf indiricidir. Bu eklenti beğenilen videoları indirme imkanı tanımaktadır.

İnstagram Videolarının Başka İndirme Yöntemleri Var Mıdır?

Bazı kişiler telefonlarına uygulama indirmeyi çok fazla tercih etmemektedir. Bunun sebepleri genellikle güvenlik sorunları olabilmektedir. Bu gibi durumlarda da farklı alternatif arayışları başlamaktadır. Bu da videoları indirmenin başka yöntemi var mı sorusunun ortaya çıkmasına neden olmuştur. Telefon ya da bilgisayarına uygulama indirmek istemeyen kişiler için de bazı yöntemler geliştirilmiştir. İnstagram’dan video ya da fotoğraf indirmek zorlu bir süreçtir. Çünkü bazı zararlı yazılımlar vardır. Bu yazılımlar da bilgisayara zarar verebilmektedir. Bu nedenle dikkatli olunması gerekmektedir. Lisanslı ürünler bilgisayara ya da telefonlara zarar veremezler. Bunun için Crome ya da Explorer kullanılabilir. Böylece videolar eklenti sayesinde indirilebilir, hem de bilgisayar korunmuş olur.

İnstagram Hikayeleri Telefona Nasıl İndirilir?

İnstagram hikayelerini de tıpkı videolar gibi telefonuna indirmek isteyen bir kitle vardır. Bunun sebepleri de genellikle video indirme sebepleriyle aynıdır. Adım adım takip ederek, instagram hikayelerinin telefonunuza indirebilirsiniz. İnstagram hikayelerinin indirilmesinin bir diğer nedeni de belli bir süre sonra kaybolmasıdır. 24 saat sonra kullanıcılarla paylaşılan hikayeler profilden kaybolmaktadır.

Bunu telefona indirmek için kullanılan yöntem ise şu şekildedir;

 • İnstagram hikayesi indirilecek profilin açık olduğundan emin olunmalıdır. Gizli paylaşımlar telefona indirilememektedir.
 • Masaüstü bilgisayarda farklı özellikleri olan tarayıcıların bulunması gerekmektedir.
 • Yazılımcılar tarafından oluşturulan güvenli tarayıcılar kullanılmalıdır.
 • Hikaye indirilmek istenen kişinin kullanıcı adı yazılır.
 • Hikayede paylaşılan video, fotoğraf, boomeranglar indirilebilir. İPhone’da instagram video indirme kadar hikaye indirme de önemli görülen konulardandır. Bu yöntem sayesinde hikayeler indirilebilmektedir.
İPhone’da Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?
İPhone’da Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

İnstagram Videoları Bilgisayar ya da Telefona Zarar Verir Mi?

Video ya da fotoğraf indiren kişilerin aklına ilk gelen, genellikle güvenlik konusudur. Hatta çoğu kişi bu sebepten dolayı video ya da fotoğraf indirmekten kaçınmaktadır. Fakat yazılımları kaliteli olan program ya da tarayıcılar son derece güvenlidir. Güvenlik programları ve lisanslı ürünleri olan kişiler, bu detayları düşünmek zorunda kalmazlar. Eğer bir program, çoğunluk tarafından kullanılmıyorsa, ondan şüphelenmeniz gerekmektedir.

Çünkü bu tarz programlar telefonlara çok kısa sürede zarar verebilmektedir. Bu nedenle çok iyi seçim yapılması gerekmektedir. Telefona indirmekten kaçınılan program ya da uygulamalar, bilgisayara da indirilmelidir. Bunu anlayabilmenin en kolay yolu ise, yapılan yorumları okumaktır. Yorumları okumadan indirdiğiniz program ya da uygulamalar telefona zarar verebilmektedir. Hatta indirdikten sonra korsan yazılımlar tarafından bilgileriniz çalınabilir ve sosyal medya hesapların kapanabilmektedir.

İPhone İnstaSave Programı Nasıl Kullanılır?

İnstasave uygulaması hem android hem de İPhone’larda kullanılabilen bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde beğenilen fotoğraflar için ekran görüntüsü almaya gerek kalmamıştır. Bu uygulama başka kişilerin ya da sayfalarda görülen fotoğrafların kaydedilmesine yardımcı olmaktadır. Böylece instagram üzerinden beğenilen fotoğrafların hepsi tek bir yerde bulunabilmektedir. Uygulamanın kullanımı son derece basittir. Beğenilen fotoğrafların indirilebileceği gibi, videoların da kaydedilmesini sağlamaktadır. Fakat instasave uygulamasından videoları indirebilmek için programın pro versiyonunun alınması gerekmektedir. Pro versiyon aldıktan sonra özgürce kullanım sağlanabilmektedir. Sizde beğendiğiniz instagram videolarını indirmek için bu uygulamayı kullanabilirsiniz. iPhone’u olanlar da İnstasave programından yararlanabilmektedir.

Beğenilen videoların indirilmesi için;

 • İnstagrama giriş yapılarak videonun linkinin kopyalanması gerekir.
 • İnstasave uygulamasına tuşlayarak video indirilmeye başlanabilmektedir.
 • Videolar siri ile de indirme komutu yaptırılabilir.
 • Videolar uygulama sayesinde otomatik olarak indirilmektedir. Böylece beğenilen videolar cihazın hafızasına da kaydedilebilmektedir.

İnstaSave Uygulaması Nasıl İndirilir?

Android ve iPhone’ların market uygulamaları birbirinden farklıdır. İnstasave uygulamasının indirilebilmesi için ilk olarak markete giriş yapılması gerekmektedir. Arama butonuna uygulamanın ismi yazıldıktan sonra, indirme işlemi başlatılabilmektedir. İndirmek için internet bağlantısı gerekmektedir.

Wifi ile indirilebileceği gibi, telefonun kendi internet paketiyle de indirilebilmektedir. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra kullanılmaya başlanabilmektedir. Bu uygulama sayesinde beğenilen hiç bir video ya da fotoğraf kaybolmadan kaydedilmektedir. Siz de bu uygulama sayesinde geniş bir arşiv oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz arşivi arkadaşlarınıza göstererek keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Eklenenler

İPhone’da Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

İPhone’da ınstagram video indirme, iPhone kullanıcıların en merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Bu sorunun bu kadar merak edilmesinin sebebi ise, İnstagram kullanıcılarının videoları telefona...

Markalaşmak İçin Sosyal Medya Kullanımı

Günümüz gereği yeni bir işe atıldıysak adını herkese duyurmak yani markalaşmak isteriz. Bu çok doğaldır. Markalaşmak kavramı aslında bir tanıtma yoludur. Bu yol sayesinde...

iPhone Etkin Değil Hatası ve Çözüm

Bir iphone' u fabrika varsayılan ayarlarına sıfırladıysanız ya da bir cihazı yeni olarak ayarlamak için geri yükledi iseniz, iphone' u yeniden kurarken bu "Etkinleştirme...

İPhone Durum Çubuğu Simgeleri

İphone; Apple’ın büyük bir hedef kitlesine hitap eden mobil cihazlarının markasıdır. Önemli bir kullanıcıya sahip olan İphone'un en büyük özelliği olan İPhone durum çubuğu;...