Para Kazanma Yolları 1 Hedefi Doğru Belirlemek

 Para Kazanma Yolları 1 Hedefi Doğru Belirlemek

dogru-hedeflerle-para-kazanma-yollarıPara seni kazanmamalı sen parayı kazanmalısın bu yüzden önce hedefinizi doğru belirlemelisiniz. Öncelikle altın kural şudur her ne yöne doğru yönelirseniz yönelin o sektörde kendinizi 1 numara olarak göreceğiniz bir iş sergilemeniz gerekmektedir. Gümüş kural yaptığınız işi sonuna kadar götürün kesinlikle yarı yolda bırakıp olmuyor diyerek dönmeyin. Bambu ağacı yetiştirirken çiftci bambu ağacının çıkması için 5 yıl boyunca su ve gübre verir ve 5 yıl boyunca çıkmaz. Fakat 6. yılda bambu ağacı çıkar ve 6 ay boyunca sürekli olarak meyve verir. Bu zihniyeti kesinlikle aklınıza yerleştirmelisiniz. En başta hedeflerinizi seçelim hedefleriniz mutlaka olumlu gerçekten olmasını istediğiniz şeyler olsun. Eğer hedefiniz insanları kandırmak olacaksa mutlaka bir aşamada takılacaksınız ve işiniz olumlu sonuçlar vermeyecek. Ana hedefiniz insanlara gerçekten verdiğiniz hizmetin en iyisini vermek olacaktır. Ve siz böyle düşünüp böyle uyguladığınız taktirde yukarıdada dediğim gibi istikrarınızı bozmadan çalışırsanız emin olun ki o işte mutlaka ki çok iyi bir başarı sergileyeceksiniz. Para kazanmak bir işe yoğunlaştıktan sonra çok basit olduğunu ve istikrar gerektirdiğini göreceksiniz.

Bazı kararları verirken elinize kağıt kalem alarak yazıp çizmeniz etik bir şekilde çalışmanıza yardımcı olur. Yeni iş kararları verirken uzun düşünüp olası ihtimali yüksek kararlar vermelisiniz aksi taktirde kararınızın getireceği olumsuz sonuçları yaşamak zorunda kalırsınız. Eğer gelecek için bişeyler yapmayı düşünüyorsanız şimdiden planlamaya başlamalısınız. İşte bu planlamada geçirdiğiniz zaman aslında en çok zaman harcamanız gereken şeydir. Yapacağınız işi tek tek planlayarak çalışın hangi aşamada neler olacağını göze alın. Örneğin, geleceğe yönelik uzun bir süreç için hedefiniz varsa acele etmeden aklınızda ki işi aşama aşama yapmanız gerektiğini kesinlikle aklınızdan çıkarmayın.

Bir çok şirket var olan ürünleri istedikleri kadar satılmadığı halde ciddi anlamda hala o ürüne yatırım yaptığını görebilirsiniz. Buda yukarıda anlattığım kararlı ve istikrarlı olma sonucuna çıkıyor. Bazı işler dışarıdan bakıldığında çok karmaşık uğraştırıcı gibi görünsede  siz eğer o konuda profesyonel olmayı kafaya koyduysanız o işin bir süre sonra aslında ne kadar kolay olduğunu anlayacaksınız.

İş hayatında bir çok insan hedeflerinden sorumlu tutulur haldedir. Eğer bir yönetici şirket hakkında işleri olumsuza götürecek kararlar veriyorsa kısa sürede kovulur. Ana hedefiniz iyi işler belirleyin iş iyi olduktan sonra sizde istikrarlı bir şekilde çalışıp vazgeçmediğiniz sürece para sizin peşinizden gelecektir. Bu sebeplerden ötürü iyi bir yönetici olmak gerçekten hüner gerektiren bir iştir. Eğer bir işte başarılı olmayı kafaya koyduysanız hiç vazgeçmeden sonuna kadar götürmelisiniz. Küçük yada büyük bir işe yapıyor olmanız önemli değil her ne iş yaparsanız yapın mutlaka yukarıda bahsettiğim kuralları uygulayarak yapın. Eğer yöneldiğiniz işten şuana kadar para kazanamadıysanız vazgeçmeyin seçtiğini sektör ile alakalı hedeflerinizi genişletin daha fazla insanın dikkatini çekecek birşeyler yapın. Yukarıda ki tavsiyem ile olumlu sonuçlara ulaşacağınıza eminim. Bu yazımı okuduktan sonra yazıya sizinde bir yorumunuz olmasını isterim. Bol Kazançlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.